Jak zkombinovat skvělý obsah se strategickým oslovením návštěvníků

obsahový marketing
Vytváření obsahu, který přirozeně získává odkazy, je účinnější a efektivnější než staré taktiky budování odkazů. Zde je důvod.

Umělá inteligence bude mít v SEO jistě zásadní vliv, ale domnívám se, že význam budování autority se nezmenší. Váš obsah však bude nyní bojovat s ještě větší konkurencí: Výsledky umělé inteligence v SERPu a obsahem vytvořeným umělou inteligencí od jiných vydavatelů. Poskytování signálů autority a hodnoty bude proto pro SEO (optimalizaci pro vyhledávače) důležitější než kdy dříve. Dokud budou organizace i jednotlivci publikovat obsah, budou zpětné odkazy důležitou součástí této autority.

Budování odkazů je důležité

Na budování externí autority záleží. Pojďme si tedy povědět o způsobu, jak to dělat lépe (a odradit přitom méně lidí): budování obsahu, který přirozeně generuje odkazy, neboli to, čemu říkám psaní obsahu s odkazovým záměrem.

Budování odkazů a tvorba obsahu by měly být součástí stejného procesu. Budování odkazů jako samostatná iniciativa způsobuje, že se pravděpodobně dopouštíte chyby, když optimalizujete pouze pro odkazy. Místo toho začněte přemýšlet o tom, koho ve vaší cílové skupině zajímá - nebo by mělo zajímat - co píšete a proč.

Obsah vytvořený na základě tohoto myšlení, nikoliv na základě přístupu založeného na kvantitě "musím získat odkazy", má mnohem větší šanci, že časem získá odkazy zcela pasivně a zdarma. Pokud si dáte práci s psaním silného, relevantního obsahu, který lidi přiměje sdílet, a poskytnete jim hodnotu, odkazy přijdou samy (bez nutnosti za ně platit).

Obsah, který je napsán s ohledem na pokyny společnosti Google pro užitečný obsah - poskytuje hodnotu a je zaměřen na uživatelskou zkušenost -, se bude skutečně líbit lidem, kteří píší o stejných konceptech a hledají kolegy odborníky, kteří by potvrdili jejich pozice.

Pokud se vám podaří vytvořit dostatečně kvalitní obsah, který přispěje k diskuzi o daném tématu, bude přitahovat odkazy a Google uzná jeho relevanci. Jde o mnohem hlubší a ucelenější přístup než pouhé budování odkazů výměnou.

Obchodní význam efektivního odkazového záměru

Obsah dostatečně dobrý na to, aby generoval pasivní odkazy, vám dává velkou šanci na sdílení a získání odkazové návštěvnosti, která je v SEO obecně podceňována.

Hodnotný obsah vytvořený s odkazovým záměrem bude časem přirozeně přinášet odkazy, čímž vznikne efekt sněhové koule.

To vám ušetří více než jen čas s oslovováním webů kvůli odkazům. V ideálním případě vytváří síť souvisejících webů ze které získáte odkazovou návštěvnost, která může časem přinést spoustu hodnoty v podobě nových zákazníků.

Praktické kroky k budování obsahu s odkazovým záměrem

  • Výzkum klíčových slov: Začněte tím, že prozkoumáte klíčová slova, na která blogeři a novináři hledají odkazy. Tato klíčová slova často zahrnují termíny jako "statistiky" nebo "zprávy." Pomocí nástrojů pro analýzu klíčových slov, jako je Google Keyword Planner, určete relevantní klíčová slova ve vašem odvětví.
  • Sestavte seznam témat: Na základě identifikovaných klíčových slov sestavte seznam témat, kolem kterých může váš tým budovat obsah. Tato témata by měla být relevantní pro vaši cílovou skupinu a zajímavá pro novináře a blogery.
  • Identifikujte odborné zdroje: Prozkoumejte seznam autorů a novinářů, kteří se zabývají těmito tématy. Zjistěte, kteří z nich jsou relevantní pro vaši oblast a mohou být potenciálními partnery pro odkazy.
  • Vytvořte kvalitní obsah: Zpřesněte a rozpracujte obsah do současných poznatků. Využijte nástroje jako Google Trends a social listening k tomu, abyste identifikovali aktuální trendy a modifikátory publika, které zvýší relevantnost vašeho obsahu.
  • Nabídněte obsah novinářům a blogerům: Kontaktujte skupinu spisovatelů a novinářů, kteří se zabývají vaším tématem. Nabídněte jim svůj obsah a vysvětlete, proč je to důležité právě teď a jak se liší od jiného obsahu, na který by mohli najít odkaz. Vaše nabídky by měly být personalizované a zaměřené na potřeby konkrétního novináře.
  • Sledujte sociální média: Pokud (nebo ještě předtím) ti novináři a bloggeři na váš obsah odkáží, sledujte je na jejich sociálních médiích. Interagujte s nimi, komentujte jejich články a sdílejte jejich obsah. Tím prohloubíte vaše spojení a zvýšíte šance na budoucí spolupráci.

Pokud budete pečlivě postupovat těmito kroky a vytvoříte kvalitní a relevantní obsah, budete mít velkou šanci na získání cenných odkazů a posílení pozice vašeho webu na internetu.

Zdokonalení budování odkazů na základě záměrů

V současné době se můžeme setkat s mnoha SEO specialisty, kteří kladou menší důraz na budování odkazů než před lety. Podle mého názoru nejde ani tak o ztrátu významu odkazů, ty jsou stále velmi důležité, jako spíše o to, že staré taktiky budování odkazů ztrácejí na významu.

Přístup zaměřený na odkazy, který kombinuje skvělý obsah se strategickým oslovováním, je účinnější, udržitelnější a efektivnější než izolované obsahové a odkazové iniciativy. Zároveň zlepšuje pověst vaší značky, což spolu s přírůstkem návštěvnosti ovlivňuje zkušenosti uživatelů k lepšímu.

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Vlastimil Malík

Foto zdroj: pixabay.com

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp