PPC reklama
Přečtěte si úspěšné strategie, které vám pomohou vyniknout v PPC reklamě Google Ads a dosáhnout požadovaných výsledků, aniž byste museli zvyšovat nabídky.

Získat úspěch v PPC reklamě Google Ads a dosáhnout požadovaných výsledků nemusí být výhradou těch s největším rozpočtem. Existuje sedm důmyslných strategií, které vám umožní vyniknout v placených výsledcích a dosáhnout vašich cílů, aniž byste museli sáhnout po klasické taktice zvyšování nabídek. Tento průvodce vás provede více než dvacítkou konkrétních taktik, které mohou posílit vaši přítomnost a efektivitu na Googlu. Ať už jste začínající podnikatel, marketingový profesionál nebo zkušený odborník, tyto strategie vám umožní moudře nakládat s rozpočtem a přitahovat relevantní publikum bez nutnosti ustupovat k tradičním nákladným postupům.

Jak konkurovat v Google Ads bez zvyšování nabídek

Chcete-li skutečně získat náskok před konkurencí v Google Ads bez zvyšování nabídek, je třeba komplexní přístup. Jde o to, abyste nejprve pochopili, jak algoritmus funguje, pak si na jeho základě vytvořili pevné základy a následně využili dostupné nástroje a taktiky k získání náskoku. Pojďme se do toho ponořit.

1. Pochopte sílu hodnocení kvality

Díky tomu, jak funguje aukce Google Ads, jsou reklamy s vyšší kvalitou odměňovány vyššími pozicemi a nižšími náklady.

Proč? Protože pokud bude Google zobrazovat mizerné reklamy, přijde o uživatele. A pokud na tyto reklamy nikdo neklikne, Google nevydělá.

Jak toho dosáhne? Tím, že do algoritmu započítává skóre kvality. Vaše pořadí reklamy je vaše skóre kvality vynásobené maximální nabídkou. Vyšší Ad Rank = vyšší pozice v SERPu. A vaše cena za kliknutí je Ad Rank reklamy pod vaší reklamou vynásobený vaším skóre kvality plus jeden cent.

Stručně řečeno, pokud chcete konkurovat v Google Ads, nemůžete jen tak zvýšit nabídku. Musíte zvýšit své skóre kvality. Jak to tedy udělat? Třemi hlavními faktory hodnocení kvality jsou míra prokliku (CTR), relevance reklamy a zážitek z cílové stránky. Následující tři tipy se tedy budou týkat právě jich.

2. Zaměřte se na zvýšení míry prokliků

Vysoká míra prokliků zlepší vaši očekávanou míru prokliků, což zvýší vaše skóre kvality. Zařiďte, aby vaše reklamy lákaly uživatele ke kliknutí - předstihnete tak konkurenci a utratíte méně peněz. Zde je jen několik z mnoha způsobů, jak zvýšit CTR:

 • Odlište svou reklamu. Nabídka se musí odlišovat od ostatních inzerátů. Zajistěte, aby vaše nabídka byla pro potenciální zákazníky zajímavá.
 • Používejte v inzerátech čísla. Nepište "Velký výprodej", ale "30% sleva na celý sortiment". Čísla přitahují pozornost a prodávají.
 • Používejte výrazné CTA. Vyjadřujte naléhavost a zdůrazněte výhodu nebo funkci: "Ušetřete 30 % nyní", "Získejte nové zákazníky", "Objednejte ještě dnes".
 • Používejte rozšíření: Rozšíření reklamy zlepšují CTR, což zase zlepšuje skóre kvality, a to zase zlepšuje vaši pozici.

 

3. Zlepšete relevanci reklamy

Relevance se v dnešní době dostala na zcela novou úroveň. Nejde jen o to, aby byla PPC reklama relevantní k vyhledávacímu dotazu, ale také k samotnému záměru vyhledávajícího. Zde je návod, jak toho dosáhnout:

 • Zahrňte klíčové slovo do titulku a popisu: Google v reklamě tučně zvýrazňuje vyhledávaný dotaz, což přitahuje zrak a láká ke kliknutí. 
 • Zpřesněte cílení: Pomocí geografického cílení zúžíte reklamu na konkrétní místa a oblasti.
 • Použijte publikum: V reklamách ve vyhledávání můžete kromě klíčových slov použít i cílení na publikum.
 • Přizpůsobte se sezónnosti: I když nemáte produkty a služby, které jsou jedinečné pro dané období nebo sezónu, můžete upravit text reklamy a vstupní stránky tak, aby s nimi byly v souladu.
 • Vytvořte úzce tematicky zaměřené reklamní skupiny: Solidní míry prokliků a relevance reklamy nejlépe dosáhnete pomocí úzce tematicky zaměřených reklamních skupin. To znamená mít správnou strukturu účtu Google Ads s maximálně 20 klíčovými slovy na jednu reklamní skupinu. Nejlepší je něco kolem 10 až 15 klíčových slov. Ano, je to více práce, ale vyplatí se to.

 4. Zdokonalte svou vstupní stránku

Třetím dílem skládačky hodnocení kvality je zkušenost s cílovou stránkou. Ještě důležitější je, že vstupní stránka je způsob, jak zajistit konverze, protože i když máte skvělé CTR a nízké náklady, ve skutečnosti neuspějete, pokud vaše stránka nekonvertuje. Zde se dozvíte, jak zlepšit zážitek z cílové stránky a optimalizovat ji pro konverze:

 • Používejte jedinečné vstupní stránky pro každou nabídku: Neposílejte všechny návštěvníky na domovskou stránku nebo na obecnou vstupní stránku. Potřebujete jedinečnou vstupní stránku pro každou nabídku a dokonce i pro každé publikum.
 • Udržujte vstupní stránku čistou a jasnou: Vyvažujte text obrázky a udržujte text stručný: Uveďte výhody, podpořte je funkcemi a používejte konkrétní CTA.
 • Konzistence: Vždy se snažte o konzistentnost: Kopie, obrázky a sdělení na vstupní stránce by měly být v souladu s reklamou, která jí předcházela.
 • Usnadněte si to: Stránka by se měla rychle načítat, dobře fungovat na jakémkoli zařízení, a pokud obsahuje formulář, neměla by vyžadovat příliš mnoho informací.

5. Optimalizujte klíčová slova

Základem úspěšné kampaně Google Ads jsou správná klíčová slova. Nestačí však jen provést průzkum klíčových slov a zadat jejich seznam do kampaně. Seznamy klíčových slov musíte pravidelně udržovat a hledat nová klíčová slova, na která se zaměříte. Zde je několik našich tipů pro optimalizaci klíčových slov:

 • Používejte analýzu hledaných výrazů: Pomocí přehledu hledaných výrazů najdete levnější klíčová slova s vyšší konverzí, která mají menší konkurenci, a také nová klíčová slova, na která můžete přihazovat. Najdete také potenciální negativní klíčová slova, která můžete přidat do svých kampaní, abyste neplýtvali penězi na špatná klíčová slova.
 • Přihazujte na výrazy konkurence: Podívejte se na klíčová slova vašich konkurentů a zvažte, zda na ně nebudete přihazovat. Je pravděpodobné, že oni už přihazují na ty vaše.
 • Izolujte klíčová slova s nízkým skóre kvality: Někdy se v reklamní skupině objeví jedno nebo dvě klíčová slova, která mají trvale nízké skóre kvality bez ohledu na to, co děláte. Než abyste je nechali táhnout dolů svou reklamní skupinu a kampaň, odstraňte slova s nízkým skóre kvality a dejte je do vlastní reklamní skupiny s hyperzaměřenými reklamami a vstupními stránkami.  Pokud se vám nepodaří zvýšit jejich výkon, možná je budete chtít pozastavit nebo odstranit, pokud nejsou pro vaši firmu dostatečně hodnotné.

6. Prozkoumejte svou konkurenci

Tento poslední bod bývá přehlížen. Jsme tak zahleděni do svých vlastních metrik, že zapomínáme na to, co je zřejmé: Podívejte se na svou konkurenci. Podívejte se na jejich reklamy a nabídky. Zeptejte se sami sebe, zda jste skutečně konkurenceschopní. Pokud nemůžete nabídkou konkurovat, ujistěte se, že vaše reklamy a rozšíření lákají uživatele ke kliknutí. Vzhled, nadšení a slova prodávají!

Udělejte si také trochu průzkumu. Zjistěte, která klíčová slova jsou pro vaše konkurenty nejdůležitější. Pokud to víte, můžete na ně v případě těchto klíčových slov zaútočit přímo, nebo najít slabá místa (klíčová slova, na která se nezaměřují) a tato kliknutí zachytit.

7. Ovládněte strategii nabídky

Tento průvodce se zaměřuje na všechny věci, které můžete udělat, abyste mohli konkurovat v Google Ads, aniž byste zvyšovali své nabídky. To však neznamená, že pro začátek nepotřebujete mít pevnou strategii biddingu. Své nabídky můžete také upravit tak, abyste v jedné oblasti utráceli více, ale v jiné méně. Níže se dozvíte, jak toho dosáhnout:

 • Zvolte správnou strategii nabídky: Možná chcete dosáhnout co největšího počtu kliknutí. Nebo třeba hodně konverzí. Nebo možná nechcete překročit určitou cenu za lead. Prozkoumejte všech 10 nabídkových strategií v Google Ads a určete tu správnou pro vás.
 • Vyzkoušejte skládání nabídek: Přestože společnost Google inzerenty nabádá, aby "přešli" na širokou shodu s funkcí Smart Bidding, a dokonce nedávno zveřejnila beta test, který za tímto účelem zcela vypíná typy shody na úrovni kampaně, nedoporučujeme to dělat. Cílení na více typů shody pro stejné klíčové slovo přináší výhody, a dokonce můžete chtít použít stohování nabídek k úpravě nabídek na základě typu shody.
 • Vyzkoušejte i jiné úpravy nabídek: Pokud používáte manuální strategii nabídek, můžete upravovat nabídky podle umístění, zařízení, výkonu a dalších parametrů. Pokud používáte strategii Smart Bidding, Google upraví nabídky za vás, ale i tak byste měli vyzkoušet a zjistit, jak různé cíle a minima a maxima ovlivní váš výkon.

Začněte dosahovat úspěchů v Google Ads

Nyní máte k dispozici tipy a nástroje, které potřebujete k tomu, abyste v Google Ads porazili konkurenci - aniž byste přečerpali svůj rozpočet. Začněte se skóre kvality a vybudujte si pevné základy - což znamená zaměřit se na skvělé texty inzerátů, správně tematicky zaměřené skupiny reklam a optimalizované vstupní stránky. Na to navažte úpravami nabídek a optimalizací klíčových slov a pak to doplňte konkrétnějším cílením na konkurenci. Využijte bezplatné nástroje, které vám vše usnadní, a během chvíle začnete získávat nové zákazníky.

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Vlastimil Malík

Foto zdroj: pixabay.com

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp