Jak sledovat ROI obsahu na stránce a optimalizovat příjmy

Online marketing
Pojďte si přečíst o metodách sledování ROI obsahu a optimalizaci výkonu na webových stránkách.

Zjistěte, jak efektivně měřit úspěch vašeho obsahu a jak ho optimalizovat pro dosažení maximálních výnosů.

Sledujte výkon obsahu na webu

Sledování výkonu obsahu na webových stránkách je klíčové pro každého, kdo se snaží maximalizovat návratnost investic (ROI). Bez jasných ukazatelů úspěchu je obtížné posoudit, jak dobře váš obsah funguje a jak ho lze vylepšit. V tomto průvodci se zaměříme na metody a nástroje, které vám pomohou efektivně měřit a optimalizovat výkon vašeho obsahu.

Definice cílů a konverzí založené na ROI

Než začnete měřit výkon svého obsahu, je důležité stanovit si jasné cíle a konverze, které povedou k lepší návratnosti investic (ROI). Jasná definice cílů vám umožní lépe porozumět tomu, jak efektivně váš obsah přispívá k vašim obchodním cílům.

Věděli jste, že nemusíte provozovat internetový obchod, abyste získali přímé konverze na webu? Pro účel zvýšení příjmů a lepšímu výsledku návratnosti investic vám poslouží klikatelné odkazy a akce.

 Mezi požadované konverze je možné zařadit například následující:

  • prokliky a konverze na přidružené odkazy,
  • přihlášení k odběru newsletteru a SMS,
  • rostoucí počet zobrazení webových stránek,
  • vyplnění formulářů,
  • kliknutí na reklamu,
  • růst sdílení na sociálních sítích,
  • rostoucí základna sledujících uživatelů na sociálních sítích.

Sledování a optimalizace příjmů z obsahu

Existuje mnoho nástrojů, které vám mohou pomoci sledovat a analyzovat výkon vašeho obsahu. Například heatmapping vám umožní sledovat chování uživatelů na vašich stránkách a identifikovat oblasti s nejvyššími příjmy. 

Důležité je vybrat si nástroj, který vám poskytne přesné a užitečné informace pro vaše rozhodování. Mezi oblíbené nástroje patří Mouseflow, který vám poskytuje detailní záznamy o chování uživatelů na stránce, a HotJar, který vám umožňuje sledovat heat mapy a analýzu uživatelského chování. Zajímavým nástrojem je AffiliMate, který sleduje údaje o kliknutí a zobrazení partnerských odkazů podle reklamního prostoru nebo odkazu a přiřazuje jim jednotlivé příjmy.

Jestliže vaši návštěvníci pravidelně klikají na určité typy odkazu nebo reklam, ale ve finále nedojde k požadovanému nákupu, pak použijte reklamní blok cenu za proklik (CPC). Pokud pozorujete vysoký záměr nákupu a kliknutí, nejlépe vám poslouží affiliate odkazy. V případě, kdy uživatele na vašich stránkách nepodnikají žádný záměr nebo akci, je nejlepší používat reklamy založené na CPM.

Parametry sledování a postback

Při využívání reklamních sítí nebo partnerských programů můžete využít speciálních parametrů, které vám umožní sledovat transakce od uživatelů, kteří kliknou na vaše stránky. Tím získáte důležité informace o tom, jak vaše reklamy nebo obsah generují příjmy. 

Některé platformy poskytují speciální parametry, jako je například afftrack= ve službě ShareASale, který usnadňuje sledování a analýzu účinnosti vašich kampaní. 

V případě, kdy posíláte svým odběratelům newsletter a platforma sdílí e-maily spojené s potencionální zákazníky či uskutečněným prodejem, stáhněte si přehled e-mailových adres. Ten si převeďte do Excelu a porovnejte sloupce s tím, co jste odeslali (v rámci newsletteru) a s tím, kdo provedl požadovanou konverzi.

Kliknutí na reklamu podle tématu

Je důležité rozumět, že některá témata a fráze mohou generovat vyšší hodnotu reklamy na vašich webových stránkách. Pro optimalizaci výnosů je užitečné testovat různé záhlaví a formulace, abyste zjistili, zda a jak se mění výnosy z reklamních bloků. Experimentujte s obsahem a sledujte, jak různé tématiky a klíčová slova ovlivňují hodnotu reklamy na vašem webu.

Zvýšení počtu zobrazení webových stránek

Reklamy s modely CPM (náklady za tisíc zobrazení) jsou jedním z efektivních způsobů, jak generovat příjmy z obsahu na webových stránkách. Čím více zobrazení stránky dokážete získat, tím vyšší budou vaše příjmy z těchto reklam.

Kromě toho je důležité využívat interních odkazů a strategického umístění obsahu na stránce, což může pomoci zvýšit počet zobrazení. Sledujte, jaká témata a obsahové prvky přitahují nejvíce pozornosti a využijte tuto znalost k vytváření obsahu, který bude atraktivní pro vaše publikum.

Vytvořte si plán obsahu a podle něj začněte tvořit atraktivní obsah, který může pomoci nalákat další návštěvníky. Dejte si však pozor, abyste sami sobě nekonkurovali.

Zvýšení podílu na sociálních sítích

Některá témata mohou výrazně zvýšit angažovanost a interakci vašeho publika na sociálních sítích. Sdílení vašeho obsahu na těchto platformách může vést k většímu dosahu a získání nových návštěvníků. Je důležité sledovat, jaký obsah je na sociálních sítích nejpopulárnější a jak můžete využít tuto znalost k vytváření obsahu, který bude virální a přitáhne co nejvíce pozornosti.

Sledujte, co sdílí vaše publikum a pokuste se mu ušít obsah na míru. Tak pravděpodobně zvýšíte jeho zapojení.

Na sociálních sítích můžete vytvářet i placenou reklamu, která vám pomůže přivést další zájemce na váš web a vydělat peníze. Nevíte-li si s ní rady, ale rádi byste ji na svých sociálních sítích provozovali, pak se neváhejte obrátit na zkušené PPC specialisty.

Každý má šanci na úspěch, pokud ví, jak sledovat a optimalizovat výkon obsahu!

Sledování a optimalizace výkonu obsahu na webových stránkách je klíčové pro úspěch každého online podnikání. Použitím správných metod a nástrojů můžete efektivně měřit a optimalizovat výkon vašeho obsahu, i když neprodáváte produkty, a dosáhnout tak maximální návratnosti investic. 

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Gabriela Soukupová

Foto zdroj: pixabay.com

 

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp