Google Nákupy

Co jsou to Google Nákupy? Jedná se o typ produktové reklamy, která umožňuje na stránce Google zobrazit konkrétní produkty včetně obrázků, názvů a cen. Tyto reklamy si mohou nastavit pouze e-shopy. Podmínkou je funkční feed, ze kterého systém Google Ads získává data k jednotlivým produktům.

Reklama na Seznamu neboli PPC reklama v Skliku je velmi důležitou součástí online strategie. Uživatelé na Seznamu jsou typičtí tím, že většinou neporovnávají velké množství produktů a ve většině případů rychleji nakoupí. I z tohoto důvodu mají reklamy na Seznamu vyšší konverzní poměr než reklamy v Google Ads.

Uvádí se, že Seznam už zaujímá pouze cca 25 % trhu. Nicméně, 25 % stále není málo, a proto inzerce v rámci platformy Sklik stále stojí za úvahu. Zkrátka, Seznam je stále skvělým místem pro inzerci. Sklik je online marketingový nástroj, který slouží k placené propagaci na Seznamu a jeho partnerských webech. Na Seznam chodí denně více než 2 miliony uživatelů, a to stále stojí za to. Svěřte kampaně na Seznamu nám. Náš tým zkušených odborníků pro vás navrhne ideální typy kampaní, které odpovídají přímo vašemu oboru podnikání. Výsledky kampaní pravidelně monitorujeme a na denní bázi se věnujeme optimalizaci.

Chci nezávazně poptat

PPF
Nestlé
Adidas
VUT
Dr. Oetker
Roche
Suez
Skřivánek
Unis
Tüv Süd
Google Nákupy

Proč pro PPC reklamu v Google Nákupech zvolit SEO Consult?

  1. Náš tým PPC specialistů se PPC kampaním věnuje již řadu let.
  2. Reklamní účty vlastníte vy a máte k nim neustále přístup.
  3. Čerpání vašeho rozpočtu máme 100% pod kontrolou.
  4. Máte-li už ve vašem účtu běžící kampaně, které ale nepřinášejí požadované výsledky, rádi pro vás zpracujeme PPC audit.

Jak to probíhá

  • Vaše PPC reklamy v Nákupech Google spustíme do 5 pracovních dnů.
  • Pravidelně vám budeme zasílat přehledné reporty.
  • Perfektně známe postupy, které na Seznamu fungují.
  • Pracujeme s tvrdými daty. Neustále monitorujeme efektivitu jednotlivých kampaní, sestav, reklam, klíčových slov, publik atd. a kampaně optimalizujeme tak, abychom vám přinesli co nejvíce tržeb za co nejnižší investice.

Jak fungují kampaně pro Google Nákupy?

Reklamy pro Google Nákupy neboli PLA (=Product Listing Ads) jsou uživatelům typicky zobrazovány na základě shody s vyhledávacím dotazem a informacemi, které jsou obsaženy v XML feedu. Vzhledem k tomu, že všechna data, která jsou v rámci reklamy zobrazována, získává systém z XML feedu, bez tohoto feedu ze v PLA kampaních neobejdeme.

PLA kampaně bývají nejvýkonnějším typem PPC kampaně pro e-shopy. Důvodů je hned několik. Reklamy jsou typicky zobrazovány nad organickými výsledky ve vyhledávání, nebo vpravo od organických výsledků. Kombinace obrázku, ceny a názvu produktu dodávají reklamě na atraktivitě. Uživatel vidí, jak produkt vypadá a nechybí důležitá informace o ceně.

Velkou výhodou PLA kampaní je také fakt, že jsou do kampaní bez problémů zahrnuty produkty napříč celým e-shopem.

Jak postupujeme při nastavení a správě PLA kampaní?

Nejprve vám (pokud ještě nemáte) založíme vlastní Google Ads účet a provedeme registraci do služby Google Merchant Center. Pomůžeme také s ověřením vlastnictví domény(pošleme pokyny pro vložení konkrétního kódu na web).

Zkontrolujeme veškerá potřebná nastavení a v případě potřeby pro vás nastavíme Google Analytics.

Neustále pracujeme na optimalizaci kampaní tak, aby se Vám co nejvíce vyplatily. Pracujeme s rozdělením do více kampaní či sestav, s biddováním u zboží, které funguje atd.

Náš tým specialistů pro vás nasadí nákupní kampaně v Google Ads i na Skliku, dynamické kampaně ve vyhledávání, nativní reklamy, videoreklamy i bannery v obsahové síti.

Ceník

Naše služby i ceny jsou individuální a na míru. Pro přesnější cenovou nabídku se nám ozvěte.

Získat nezávaznou nabídku

510 015 136

info@seoconsult.cz

Google Partner
Zboží.cz
Sklik.cz
Google AdWords Certified Partner
Google Analytics Certified Partner
Heureka Specialita
Upgates Partner
Regionální Hospodářská komora Brno
Zodpovědná firma
Mergado
Shoptet partner
Certifikát Collabim
Meta Business Partner
APEK
Design Rush Verified Agency
Cookiebot

Co o nás říkají klienti?

Perfektní služby, jsme spokojeni jak s přístupem, tak i s prací. Na internetu jsme vidět více jak kdy předtím. Děkuji za dosavadní spolupráci a těším se na další.

Natrem.to
Natrem.to
Zobrazit více

Nezávazná konzultace

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp