Holistický přístup k SEO

technické SEO
Technické SEO tipy, které mohou pomoci zajistit, že váš web bude dobře připraven k dosažení úspěchu a poskytnutí pozitivní uživatelské zkušenosti.

Plnění webu obsahem s klíčovými slovy již bohužel není v současné době dostačujícím přístupem, který vás dovede k úspěchu vašeho webu. K SEO je potřeba přistupovat více komplexněji. Zjistěte v našem článku, proč rozšířit pohled dále a jak dosáhnout maximálních obchodních výsledků.

Technické SEO na vzestupu

Klíčová slova v minulosti pro SEO velmi znamenala. Doba se ale mění a spoléhat se na ně již není dostačující. Důležitou roli hraje technický stav webu.

Technické SEO je důležitější než kdy jindy. Jeho výsledek závisí na rychlosti webu, vnitřním propojení jednotlivých stránek, kanonizaci, uživatelských zkušenostech, jazykových variantách a dalších faktorech.

Nejlepším řešením dnešní doby je propojit technické SEO s tradičním přístupem, díky kterému získáte web zobrazující se na předních příčkách výsledků vyhledávání (SERP). Web tak bude přístupný širšímu počtu uživatelů, uživatelé na něm budou provádět požadované konverze, a vy tak získáte vyšší příjmy z prodejů.

3 klíčové součásti holistického SEO přístupu

Rychlost webu

Rychlost webu je velmi důležitou součástí SEO, která ovlivňuje úspěšnost vašeho webu. Nejde pouze o uživatelskou zkušenost, kdy má pomalý web vyšší míru opuštění. Rychlost načítání stránek má přímý dopad na zobrazování stránek ve výsledcích vyhledávání Google, jelikož čím pomaleji web reaguje na Google, tím méně stránek Google projde.

Přístupnost webu

Web by neměl být zbytečně komplikovaný. Uživatelská zkušenost je velmi důležitým hodnoticím faktorem. Pokud je web jednoduše pochopitelný, a uživatelé vědí, kde co mají hledat a co po nich požadujete, zvyšuje se pravděpodobnost provedení požadovaných konverzí.

Technické SEO

Před tím, než je vůbec možné hodnotit uživatelskou zkušenost, je zapotřebí, aby bylo možné web nalézt a indexovat do výsledků vyhledávání. Internetové vyhledávače k tomu účelu používají soubor sitemap. Důraz byste měli klást na interní propojení jednotlivých stránek. Důležitost webových stránek, a tedy jejich upřednostňování ve výsledcích vyhledávání, určuje především to, jak vysoko se stránka nachází ve webové struktuře.

Nevíte, jak technické SEO implementovat na svém webu? Přečtěte si náš postup pro technický SEO audit.

Rady, jak pracovat s holistickým SEO přístupem

Při tvorbě a SEO úpravách webu byste měli mít na paměti, že jsou důležitější konverze, které podporují tržby a růst, než jen pouhá návštěvnost stránek. Dbejte na přístupnost stránek, která přímo ovlivňuje, zda uživatel provede konverzi, či nikoliv.

Důležitou, i když prozatím nezmíněnou součástí moderního SEO přístupu je zapojení se do pracovního postupu webového vývoje. To vám pomůže implementovat SEO strategii účinně a také mnohem snadněji. Již neplatí, že je implementace SEO posledním krokem před spuštěním webu.

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Gabriela Soukupová

Foto zdroj: pixabay.com

 

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp