Google již nedoporučuje kanonické značky pro syndikovaný obsah

SEO
Namísto používání kanonické značky byste nyní podle Google měli používat zákaz indexace na webech, kterým obsah poskytujete.

Google nedávno změnil své doporučení ohledně používání kanonického odkazu pro syndikovaný obsah. Podle nového uvedeného odstavce ve zprávách nápovědy Google je nyní kanonický odkaz pro syndikovaný obsah nedoporučen. Místo toho by měli weby které přebírají váš obsah zablokovat indexaci tohoto syndikovaného obsahu, aby zabránili vzniku duplicitního obsahu. Google zdůraznil, že stránky syndikačních partnerů často výrazně odlišují obsah, což ztěžuje efektivní využití kanonických odkazů. Google doslova píše:

"Prvek kanonického odkazu se nedoporučuje těm, kteří se chtějí vyhnout duplikaci ze strany syndikačních partnerů, protože stránky se často velmi liší. Nejúčinnějším řešením je, aby partneři zablokovali indexování vašeho obsahu. "

Nepoužívejte kanonické odkazy pro syndikovaný obsah

Dřívější rada Google zněla, aby ti, kteří syndikují váš obsah, používali kanonickou značku, která by společnosti Google sdělovala, že obsah je kopírován z vašeho webu. Problém je v tom, že to ne vždy zabránilo tomu, aby syndikovaný obsah předstihl původní zdroj. Google ale doporučoval buď blokovat, nebo používat kanonickou značku, Google tehdy napsal: "Vydavatelé, kteří umožňují ostatním znovu publikovat obsah, mohou pomoci zajistit, aby jejich původní verze měla v Google lepší výkon tím, že požádají ty, kteří obsah znovu publikují, aby blokovali indexaci nebo používali kanonickou značku. Google také vyzývá ty, kteří materiál znovu publikují, aby zvážili proaktivní blokování indexace takového obsahu nebo používání kanonického tagu, abychom mohli lépe identifikovat původní obsah a náležitě jej ocenit." Ještě předtím měl Google zvláštní značku, která označovala zdroj obsahu. Nikdo ji nepoužíval, a tak ji Google přestal podporovat.

Proč by vás to mělo zajímat

Pokud jste obsah syndikovali a používali značku canonical, abyste se vyhnuli duplicitě, zdá se, že Google nyní říká, že tato značka nebude plnit svou funkci. Místo toho Google chce, abyste se ujistili, že stránku zablokujete před indexací.

Proč jsou duplicitní texty špatné pro SEO?

Pokud bude text na vašem webu označen za duplicitní, může to poškodit vaše SEO, a to několika možnými způsoby:

  • Snížení kvality obsahu: Pokud máte na svém webu duplicitní texty, může to snížit celkovou kvalitu obsahu. Vyhledávače obvykle preferují unikátní a relevantní obsah, který poskytuje hodnotu uživatelům. Duplikovaný obsah nemá tendenci přinášet nové informace nebo přínos.
  • Riziko penalizace od vyhledávačů: Některé vyhledávače, zejména Google, mohou penalizovat weby za obsah, který je považován za duplicitní. To může vést k poklesu pozic ve výsledcích vyhledávání nebo dokonce k odstranění stránek z indexu.
  • Rozptylování autority: Když existuje více verzí stejného obsahu na různých stránkách, autorita stránky může být rozptýlena. To znamená, že žádná z těchto stránek nemá silnou autoritu a mohou být méně pravděpodobné, že se objeví ve vrcholných pozicích ve výsledcích vyhledávání.
  • Problémy s indexací: Vyhledávače mohou mít potíže určit, která verze duplicitního obsahu je nejrelevantnější nebo má nejvyšší autoritu. To může vést k problémům s indexací a zobrazování nežádoucích stránek ve výsledcích vyhledávání.
  • Zhoršení uživatelské zkušenosti: Duplikovaný obsah může způsobit zmatení uživatelů, kteří hledají konkrétní informace. Pokud se stejný obsah objevuje na různých stránkách, může to snížit celkovou uživatelskou zkušenost.

Pro optimalizaci SEO je důležité se vyhnout duplicitnímu obsahu a zaměřit se na vytváření unikátního a hodnotného obsahu, který osloví potřeby uživatelů a vyhledávací algoritmy.

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Vlastimil Malík

Foto zdroj: pixabay.com

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp