Srpnové novinky ze světa SEO a online marketingu

Srpnové novinky
Buďte v obraze s nejnovějšími trendy v oblasti SEO a online marketingu! Čtěte náš článek a objevte srpnové novinky, které mohou zásadně ovlivnit vaše digitální strategie.

V dynamickém světě online marketingu a SEO se neustále objevují nové trendy a inovace, které ovlivňují způsob, jakým komunikujeme s našimi cílovými skupinami a jak se snažíme zaujmout na digitálním trhu. Srpen není výjimkou, a tak nám přináší svěží vítr novinek a strategických změn, které mohou zásadně ovlivnit naše marketingové aktivity.

V tomto článku se podíváme na klíčové srpnové novinky ze světa SEO a online marketingu, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Budeme zkoumat, jaké trendy jsou na vzestupu a jak byste je měli začlenit do svých strategií, abyste udrželi krok s rychle se měnícím digitálním prostředím. Pojďme se společně ponořit do světa nejnovějších vývojů a objevit, jak mohou pozitivně ovlivnit vaše marketingové úsilí v následujících měsících.

Instagram vylepšuje možnosti kontroly přímých zpráv

Instagram rozšiřuje přístup k novým možnostem kontroly přímých zpráv (DM). Snaží se poskytovat uživatelům co nejvíce kontroly nad svou online zkušeností a ochranou před nežádoucími obsahy. Nedávno oznámil rozšíření nových možností kontroly přímých zpráv (DM), které mají uživatelům pomoci lépe spravovat svou komunikaci a minimalizovat nepříjemné nebo nevhodné kontakty a zprávy.

Tato nová funkce byla poprvé testována v červnu a nyní je postupně zaváděna pro širší uživatelskou základnu. Jedná se o způsob, jak omezit příchozí DM od uživatelů, se kterými nejste v aplikaci propojeni. To může být užitečné pro minimalizaci spamu, nežádoucího obsahu nebo kontaktů, kterým byste chtěli vyhnout.

Když vám uživatel, se kterým nejste propojeni, pošle DM, zpráva se zobrazí jako textová pozvánka. Příjemce bude mít možnost tuto pozvánku přijmout nebo odmítnout. To znamená, že odesilatel nemůže ihned začít s vámi komunikovat, dokud nebudete jeho pozvánku akceptovat. Tím získáte větší kontrolu nad tím, s kým komunikujete a co se zobrazuje ve vaší schránce s přímými zprávami.

Je také důležité poznamenat, že každý uživatel bude moci poslat pouze jednu pozvánku. Tímto způsobem se omezuje záplava pozvánek od uživatelů, kteří by chtěli navázat kontakt bez vašeho souhlasu.

Spořitelna vstupuje na Twitch, cílí na hráče gamingu

Česká spořitelna vstupuje jako první banka v Česku na herní platformu Twitch a v nové komunikační kampani se zaměří na komunitu hráčů počítačových online her. Tímto krokem chce spojit dvě odlišné světy - svět financí a svět online her - a poskytnout hráčům užitečné rady, tipy a informace týkající se finančního zdraví.

Herní komunita na Twitchi je stále rostoucím a silně angažovaným segmentem. Online hry se staly důležitou součástí života mnoha lidí, ať už jako zábava, relaxace nebo dokonce i jako způsob výdělku. Česká spořitelna si uvědomuje potenciál této komunity a chce využít tohoto prostoru k edukaci a inspiraci hráčů ve finančním směru.

V rámci své komunikační kampaně na Twitchi bude Česká spořitelna poskytovat užitečné rady týkající se financí, úspor a finančního zdraví. Hráči se budou moci dozvědět, jak efektivně plánovat své výdaje, spravovat účty, investovat nebo dokonce i podnikat. Banka se pokusí vytvořit prostředí, kde se mohou hráči vzájemně podporovat a sdílet své zkušenosti s financemi.

Tímto krokem Česká spořitelna ukazuje, že chápe potřeby a zájmy moderních spotřebitelů a snaží se oslovit je tam, kde tráví čas. Vstup na Twitch je strategickým tahem, který banku může přiblížit mladší generaci a zároveň ukázat, že se nejedná pouze o finanční instituci, ale také o partnera, který se zajímá o jejich zájmy a cíle.

Sezónní tipy: Jděte s vaší značkou naproti školním přípravám

Seznam.cz přináší další tipy na vhodné cílení vašich reklam. Využijte naplno období spojené s nákupy školních potřeb a oblečení nebo s poptávkou po vzdělávacích kurzech. Oslovte své zákazníky ve správný čas na správném místě.

Téma "Back to school" se stává stále aktuálnějším, ať už jste rodič, který hledá potřeby pro své děti, nebo student, který se chystá na návrat do školy. Ať už jste v jakékoli roli, Seznam.cz má pro vás tipy, nabídky a oblasti zájmů, které vám pomohou se připravit na školní rok a získat ty nejlepší výsledky z vašich kampaní.

Pokud jste rodičem nebo pečujete o děti, které se chystají do školy, pravděpodobně hledáte kvalitní školní potřeby. Seznam.cz vám nabízí tipy na výběr nejlepších penálu, sešitů, psacích potřeb a dalších školních pomůcek. Nechte se inspirovat a najděte to nejlepší pro vaše děti.

Nový školní rok je také skvělou příležitostí pro obměnu šatníku vašich dětí. Ať už jdou poprvé do školy nebo už jsou zkušenými školáky, Seznam.cz vám poradí, jak vybrat moderní a pohodlné oblečení, které bude dětem sedět a bude odolné vůči jejich destruktivním aktivitám.

Meta spouští nový AI nástroj pro tvorbu hudby

Meta pokračuje ve vývoji technologií umělé inteligence. Nejnovějším přírůstkem je pokročilý nástroj AudioCraft, díky kterému můžete tvořit hudbu pomocí generativní AI.

Vývoj umělé inteligence neustále otevírá nové možnosti v různých oblastech lidského života. Nejinak je tomu v oblasti hudby. Společnost Meta představuje svůj nejnovější nástroj, AudioCraft, který vám umožní tvořit hudbu pomocí generativní umělé inteligence.

Co je to vlastně AudioCraft? Jedná se o pokročilý open source nástroj, který využívá umělou inteligenci ke generování hudby na základě textových podnětů. To znamená, že stačí napsat několik slov nebo vět a nástroj vám vytvoří originální hudbu a zvuky, které odpovídají danému tématu.

Jednou z největších výhod tohoto nástroje je, že k tvorbě hudby pomocí AudioCraft nepotřebujete žádné hudební nástroje ani speciální dovednosti. Stačí mít nápad nebo koncept, který chcete hudbou vyjádřit, a nástroj se postará o zbytek. To znamená, že i lidé bez hudebního vzdělání mohou vytvářet originální a kvalitní hudbu.

Generované audio, které vytváří AudioCraft, je nejen kvalitní, ale také realistické. Díky tomu se tato hudba může stát skvělým doplňkem vašich projektů, včetně reklamních kampaní. Stačí napsat několik slov popisujících atmosféru nebo náladu, kterou chcete hudbou vyjádřit, a nechat nástroj AudioCraft pracovat.

WhatsApp přidává videozprávy

Aplikace WhatsApp spouští další možnost konverzace. Nově budete moci komunikovat pomocí videozpráv, které podobně jako hlasové zprávy umožňují vkládat krátké nahrávky do chatů.

S novými videozprávami můžete nyní reagovat v reálném čase a to až do délky 60 sekund. Tato inovativní funkce vám umožní rychle a efektivně sdělit svou myšlenku nebo reakci, a to včetně pohybu a zvuku. Tyto videozprávy se zobrazují ve speciálním kruhovém formátu, což zajišťuje, že budou snadno rozpoznatelné od ostatních typů zpráv. Kruhový tvar vám dává najevo, že se jedná o dynamický obsah, který vás obohatí o pohyb a zvuk. Tím se komunikace stává ještě živější a autentičtější.

Ať už chcete okamžitě reagovat na zprávy svých přátel, sdílet zajímavou zprávu nebo jednoduše ukázat svůj názor ve více než jen textové formě, nové videozprávy na WhatsAppu vám k tomu dávají nástroj.

Zalando v kampani s influencery spojuje oslavy a slevy

Páté výročí na českém trhu připomíná značka Zalando kampaní, ve které si hraje s přesmyčkou ze slov „oslava" a „sleva". Tento inovativní přístup ukazuje, že Zalando má pro své zákazníky připravenu nejen oslavu, ale také skvělé slevy.

Kampaň zaujme nejen svým originálním konceptem, ale také díky osobnostem, které v ní zazářily. Leoš Mareš, Monika Bagárová a Luboš Kulíšek do přinášejí kampaně své charizma a energii. Jejich účast dodává celé kampani osobní a autentický nádech.

V období sezónních výprodejů se mezi značkami a platformami odehrává tvrdý konkurenční zápas. Každý se snaží zaujmout stejnou spotřebitelskou základnu a lákat ji svými nabídkami a slevami. Ale Zalando se tentokrát rozhodlo jít jinou cestou. Přesmyčka mezi slovy "oslava" a "sleva" znamená, že pro Zalando je každá oslava také o nabídce výhodných slev. Tato kreativní kampaň je skvělým příkladem toho, jak značka může spojit výročí se slevami tak, aby to bylo pro zákazníky zajímavé a zábavné zároveň.

Zboží.cz má pro vás novou administraci a vylepšenou diagnostiku XML feedu

Na technologie je Seznam pes. A proto zmodernizoval původní a přidal nové funkce, které vám postupně otevřou další možnosti. Kromě přehlednějšího vzhledu vám Seznam přináší i novou funkci Diagnostika. Ta vám pomůže identifikovat chyby v nabídkách, které posíláte ve svých xml feedech.

Diagnostika je nástroj, který vám pomůže snadno a rychle odhalit případné problémy v nabídkách, které posíláte. Ať už jde o nepřesnosti, nekompatibilní údaje nebo jiné chyby, Diagnostika vám poskytne přesný přehled o tom, co je třeba opravit. Můžete se spolehnout na to, že náš nástroj bude jako váš spolehlivý průvodce, který vám ukáže, kudy jít.

A co všechno vám nová Diagnostika přinese? Kromě základního přehledu o počtu viditelných nabídek, kategorizovaných nabídek a nabídek spárovaných s produktovou kartou, získáte také důležité informace o tom, proč některé položky nebyly správně zpracovány. Uvidíte, které chyby jsou vážnějšího rázu, a získáte  doporučení pro další vylepšení.

Pokud byste chtěli nahlédnout podrobněji na nabídky s konkrétními chybami, nebo byste je potřebovali sdílet s kolegy, není to problém. Můžete si je jednoduše zobrazit a exportovat ve formátu CSV nebo je rovnou poslat e-mailem.

Seznam stojí po vašem boku jako věrný pes, a s novou funkcí Diagnostika vám pomůže nést se světem technologií bez starostí a nejistot.

Meta přidává nové prvky pro kontrolu umístění reklam

Meta představila nové možnosti kontroly umístění reklam. Ty poskytnou větší jistotu ohledně toho, v souvislosti s jakým obsahem se vaše značka zobrazí. Do této kontroly nově přibude Instagram feed a videa Reels, k dispozici budou i novinky pro platformy třetích stran.

Meta spustila nabídku ověřování reklam na Facebooku už na jaře. Nyní se do ní přidal feed na Instagramu a nově jej nabízí také platforma třetí strany Zefr. Toto řešení, které funguje na bázi umělé inteligence, poskytne ještě větší transparentnost kampaní a lépe změří bezpečnost a vhodnost značky v rámci umístění v kanálu příspěvků.

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp