marketing
Google přidal do Google Search Console nový přehled HTTPS ukazující stránky zobrazené pod HTTPS i další užitečné informace.

Jaké funkce má nový přehled HTTPS?

Google přidal do Google Search Console nový přehled zobrazující ty stránky, které jsou zobrazovány pod HTTPS, i důvody, proč se stránky pod HTTPS nezobrazují. 

Jak tato zpráva vypadá?

Po otevření přehledu HTTPS se sledujícím ukáže počet adres URL bez HTTPS a počet adres URL s HTTPS, přičemž adresy URL bez HTTPS jsou označeny červeně a počet adres URL HTTPS zeleně. Google také ukazuje problém, proč se stránky nezobrazují přes HTTPS, mimo jiné včetně těchto chyb: 

  • HTTPS má neplatný certifikát
  • Sitemap odkazuje na HTTP
  • HTTP označeno kanonickou značkou
  • HTTPS URL je robotizované
  • HTTPS nevyhodnoceno
  • HTTPS má přesměrování
  • Jiné problémy

Možnost nahlášení dostupnosti

Google zpřístupnil mnoha webům možnost „Nahlásit dostupnost“. Tento přehled je k dispozici pouze pro vlastnosti s předponou adresy URL HTTPS a pro vlastnosti domény. 

Co znamená funkce „Zkušenosti se stránkou“?

HTTPS je součástí celkového algoritmu hodnocení dojmu ze stránky, což je lehký signál používající se k hodnocení webových stránek. Google uvádí, že „zážitek se stránkou“ je soubor signálů, které měří, jak uživatelé vnímají zážitek z interakce s webovou stránkou nad rámec její čisté informační hodnoty, a to jak na stolních, tak i na mobilních zařízeních. 

Tato funkce zahrnuje Core Web Vitals, což je sada metrik měřící reálný uživatelský dojem z hlediska interaktivy, vizuální stability stránky a výkonu při načítání, spolu se signály pro přívětivost pro mobilní zařízení, rušivé vsunuté reklamyHTTPS. Komponenta HTTPS zajišťuje zabezpečení uživatelů na webu a bezpečnost. 

Proč nás tato služba zajímá?

Milujeme vylepšené a nové přehledy! A tato funkce plní dokonce obojí. Můžete tu vidět, které stránky Google zobrazuje pod HTTP a které pod HTTPS. Ale také snadno zjistíte, proč Google některé stránky pod HTTPS vůbec nezobrazuje. A tyto problémy pak můžete jednoduše odstranit. 

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Kristýna Franclová

Foto zdroj: pixabay.com

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp