Další říjnové novinky ve světě SEO a online marketingu

říjen
Aktuálních trendy a strategie, které mohou posílit vaši digitální strategii a přinést vašim online aktivitám nový rozměr.

V rychle se měnícím světě SEO a online marketingu se říjen nesl ve znamení dalších inovací a trendů, které formují digitální krajinu. V tomto článku se podíváme na nejnovější a nejzajímavější novinky, které ovlivní způsob, jakým firmy budou optimalizovat svůj online byznys a komunikovat se svými zákazníky. Připravte se na hlubší pohled do aktuálních trendů a strategií, které mohou posílit vaši digitální strategii a přinést vašim online aktivitám nový rozměr.

Až 44 % Čechů považuje ovládání hlasem za užitečné

Hlasové ovládání je užitečné v domácnosti i autě, myslí si Češi. Čeští občané vyjadřují pozitivní postoj k hlasovému ovládání, které považují za užitečné jak v domácnosti, tak i v automobilech. Podle nedávného průzkumu si většina respondentů myslí, že schopnost ovládat hlasem domácí spotřebiče nebo osvětlení představuje výhodu, což potvrzuje 44 % Čechů. Stejně tak 40 % lidí vidí v hlasových příkazech v automobilech významný přínos. Respondenti ocenili také další funkce, jako jsou hlasový diář, cizojazyčný překlad nebo možnost ovládat bankovní účty hlasem. Přestože existuje pozitivní vnímání těchto technologií, tři čtvrtiny oslovených jednotlivců zdůrazňují důležitost možnosti kdykoliv vypnout hlasové ovládání, což považují za klíčový aspekt pro zachování kontroly a soukromí ve svém životě.

Instagram představil nové interaktivní nástroje pro mladší publikum

Instagram oznámil několik nových funkcionalit, které se mají zaměřit na trendy mladšího publika. Mezi novinky patří speciální narozeninové efekty, které umožní uživatelům stylově oslavovat narozeniny. Kromě toho přichází nová možnost vytváření selfie videí přímo v aplikaci Notes, což přináší kreativní prostor pro sdílení osobních zážitků. Další vylepšení se týkají skupinové interakce, kde uživatelé mohou využívat rozšířené funkce pro sdílení a komunikaci ve skupinách. Tyto inovace reflektují snahu Instagramu nejen udržet si stávající uživatelskou základnu, ale také oslovit a zaujmout mladší generaci prostřednictvím moderních a atraktivních funkcionalit.

Instagram sdílí, jak fungují jeho klíčové reklamní metriky

Instagram zveřejnil nový přehled klíčových reklamních metrik a jejich praktického významu. Tento nový přehled slouží jako základní nástroj, který pomáhá uživatelům lépe porozumět rozdílům mezi jednotlivými metrikami a jejich praktickým významem. Tímto způsobem mohou marketéři a reklamní specialisté získat lepší perspektivu na účinnost svých reklamních kampaní a strategií. Vysvětlení jednotlivých metrik umožňuje uživatelům lépe analyzovat výkon svých reklam a provádět relevantní úpravy, což v konečném důsledku vede k optimalizaci a zlepšení celkového výsledku reklamních aktivit na této populární sociální platformě.

Panelová diskuze: Jaká bude budoucnost s AI (nejen) v Seznamu?

V rámci letošního Seznam fóra v Seznam.cz poprvé vyzkoušeli formát panelové debaty. Diskuze představovala nový formát, do kterého se zapojili čtyři klíčoví zástupci Seznamu: Peter Jančárik, Pavel Kasík, Martin Kirschner a Jiří Špaček. Tématem diskuze byla umělá inteligence, přičemž diskutující představili nejen přednosti této technologie, ale také její slabiny a konkrétní využití v rámci Seznamu a mimo něj. Panelová debata nabídla posluchačům unikátní příležitost získat hlubší vhled do aktuálních trendů a vývoje v oblasti umělé inteligence. Očekávání, strategie a konkrétní příklady implementace umělé inteligence v Seznamu poskytly posluchačům zajímavý a inspirativní pohled na to, jak tato inovativní technologie formuje budoucnost a jaké přínosy může přinést do různých odvětví.

Meta rozšiřuje Channels na Facebook a Messenger

Poté, co Meta zaznamenala úspěch nástroje Channels na Instagramu, ho nyní rozšiřuje také na Facebook a Messenger. Meta, společnost stojící za platformami jako Facebook a Messenger, reaguje na úspěch nástroje Channels na Instagramu a rozhodla se rozšířit tuto funkci i na své další platformy. Tímto krokem poskytuje tvůrcům a firmám nový prostor pro sdílení aktuálních aktualizací a obsahu se svým publikem. Rozšíření Channels na Facebook a Messenger otevírá nové možnosti pro interakci a komunikaci mezi tvůrci obsahu a jejich sledujícím. Tato iniciativa Mety reflektuje snahu poskytnout uživatelům a obsahovým tvůrcům rozmanité nástroje a možnosti pro komunikaci, což může přispět k dynamickému a inovativnímu prostředí na těchto sociálních platformách.

Sezónní tipy: Využijte vánoční období na maximum

Období Vánoc se pro mnoho firem vyznačuje nárůstem poptávky, ale také zvýšenou konkurencí. Jak tedy čas před Vánoci využít co nejlépe? V období před Vánoci se mnoho firem setkává s nárůstem poptávky, ale zároveň i s vyšší konkurencí na trhu. Abychom co nejlépe využili tuto příležitost, klíčem k úspěchu je strategicky zaměřená reklama. Několik tipů může být pro zviditelnění vaší značky a maximalizaci prodejů během vánoční sezóny klíčových. Prvním krokem může být vytvoření vánoční kampaně, která oslovuje cílovou skupinu. Osobní a emotivní spojení pomocí vánoční atmosféry může posílit pouto mezi značkou a zákazníkem. Dále je důležité využívat sociální média a další online kanály pro propagaci speciálních nabídek a vánočních slev. Také kreativní obsah spojený s tématem Vánoc může přilákat pozornost a zapůsobit na zákazníky. V neposlední řadě, rychlá a efektivní komunikace s klienty v období zvýšené poptávky může posílit pozitivní dojem a zvýšit loajalitu zákazníků. S pečlivě navrženou a cílenou reklamní strategií mohou firmy dosáhnout nejen na zvýšení prodejů, ale také na posílení své pozice na trhu během vánočního období.

Instagram testuje speciální feed pro ověřené účty

Meta přechází do další fáze testování placeného ověřování. Instagram, v rámci nové fáze testování placeného ověřování, přichází s inovací v podobě speciálního feedu určeného pro ověřené účty. Uživatelé této sociální platformy budou nyní schopni filtrovat hlavní kanál příspěvků a kanál Reels tak, aby zobrazoval pouze obsah od profilů, které jsou součástí předplatného Meta Verified. Průběžný test této funkce umožnil některým uživatelům již nyní přístup k novému, samostatnému feedu, kde se objevují pouze příspěvky od uživatelů, kteří si zaplatili ověření Meta Verified. Tato inovace, která zahrnuje i firemní účty, rozšiřuje množství obsahu dostupného na tomto kanálu. Placené ověřování Meta tak nejen poskytuje uživatelům možnost filtrovat obsah podle ověřených profilů, ale také otevírá nové perspektivy pro obsahové tvůrce a firmy, kteří mohou využít tuto příležitost pro lepší zviditelnění svého obsahu v rámci speciálního feedu.

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp