Další červnové novinky SEO a online marketingu: Zůstaňte v obraze!

červen
Přehled nejnovějších trendů a aktualizací v oblasti SEO a online marketingu pro červen 2024. Zjistěte, co je potřeba vědět, abyste udrželi krok s konkurencí a dosáhli lepších výsledků.

Vítejte v našem pravidelném přehledu novinek ze světa SEO a online marketingu! V tomto článku se podíváme na nejnovější trendy a aktualizace, z června 2024. Ať už jste zkušený marketér nebo teprve začínáte, tyto informace vám pomohou udržet si přehled o tom, co se děje v tomto dynamicky se rozvíjejícím oboru a dosáhnout lepších výsledků pro vaše webové stránky nebo online podnikání.

Google: "Naše systémy hodnocení nejsou dokonalé"

Google přiznal nedokonalost svých systémů řazení a podělil se o kroky, které podniká ke zlepšení výsledků vyhledávání. V reakci na výzvu na X (dříve Twitter) ohledně špatných výsledků vyhledávání společnost uznala, že jejich algoritmus hodnocení by mohl odvádět lepší práci. Google nastínil opatření, která podniká k tomu, aby přestal odměňovat weby, které by se neměly dostávat na přední pozice ve výsledcích vyhledávání. Tímto přístupem se snaží zlepšit relevantnost a kvalitu informací, které uživatelé najdou při vyhledávání.

Google oznamuje nové funkce GA4 s blížícím se koncem služby Universal Analytics

S blížícím se datem 1. července 2024, kdy bude ukončena služba Universal Analytics (UA), přichází společnost Google s oznámením o nových funkcích a vylepšeních pro službu Google Analytics 4 (GA4). Tato vylepšení mají poskytnout marketérům hlubší přehled o jejich kampaních, lepší nástroje pro měření napříč kanály a optimalizaci marketingových rozpočtů.

Jedním z hlavních přínosů nové verze GA4 jsou poznatky generované umělou inteligencí (AI). Tyto AI-driven insights pomáhají marketérům rychleji a efektivněji rozhodovat tím, že poskytují prediktivní analýzy a doporučení na základě aktuálních dat. Tím se zkracuje čas potřebný k analýze a interpretaci dat, což umožňuje rychlejší reakci na změny v kampaních.

Google testuje přehledy s umělou inteligencí s kartami odkazů v horní části

Google začal testovat novou funkci, která přesouvá karty odkazů v přehledech s umělou inteligencí (AI Overviews) ze spodní části stránky na vrchol. Tento krok je zaměřen na zvýšení viditelnosti těchto odkazů, což zvyšuje pravděpodobnost, že na ně uživatelé kliknou.

V současné verzi přehledů AI se karty odkazů nacházejí pod odpovědí na AI Overview. Kvůli této umístění si uživatelé karet často nevšimnou a méně často na ně klikají. Přesunutí karet nahoru tento problém řeší tím, že odkazy budou okamžitě viditelné při načtení přehledu.

Google končí s průběžným posouváním SERP: Co to skutečně znamená?

Společnost Google nedávno oznámila, že ukončuje kontinuální rolování ve výsledcích vyhledávání (SERP). Tato změna byla představena jako způsob, jak urychlit zobrazování výsledků vyhledávání. Přestože Google poskytl vysvětlení tohoto kroku, mnoho lidí z komunity marketingu ve vyhledávání toto rozhodnutí zpochybňuje a klade k němu řadu otázek.

Kontinuální rolování, známé také jako nekonečné posouvání, bylo funkcí, která umožňovala uživatelům procházet výsledky vyhledávání bez nutnosti klikání na další stránky. Tato funkce byla oblíbená pro svou plynulost a schopnost uživatelům snadno procházet více výsledků. Ukončení této funkce proto vyvolává otázky o skutečných důvodech za touto změnou.

Jak ovlivní generativní umělá inteligence hodnocení a návštěvnost webových stránek?

Generativní umělá inteligence (AI) společnosti Google, známá jako AI Overviews, začíná hrát stále významnější roli ve světě vyhledávačů a hodnocení webových stránek. Pochopení toho, jak tato technologie ovlivňuje návštěvnost webových stránek a jaké jsou výzvy a příležitosti pro udržení online viditelnosti, je klíčové pro všechny digitální marketéry a tvůrce obsahu.

Dříve se AI Overviews objevovaly v 84 % všech dotazů, ale nyní se objevují jen v 15 % dotazů. Tento pokles ukazuje, že Google zřejmě upravil způsob, jakým AI Overviews prezentuje, možná kvůli zpětné vazbě od uživatelů nebo z důvodu optimalizace samotné technologie. I přesto zůstává AI Overview významnou funkcí, která může ovlivnit, zda se uživatelé dostanou na konkrétní webové stránky nebo zda získají odpovědi přímo na stránce vyhledávače.

Nové funkce vylepšují kolaborativní pracovní postup společnosti Anthropic Claude

Nové funkce pro Claude exponenciálně zlepšují organizaci projektů, sdílení a spolupráci v reálném čase. Společnost Anthropic oznámila nové funkce, které významně rozšíří funkčnost systému Claude, aby byl více kolaborativní, snadněji použitelný a urychlil pracovní postupy. Nové funkce umožňují týmům využít Claude k dokumentaci potřebnou k dokončení úkolů, brainstormingu a k urychlení schopnosti dělat věci s umělou inteligencí.

Generace Z opouští Google a při vyhledávání produktů se obrací na Reddit

Nová studie od společnosti Reddit ve spolupráci s GWI a AmbassCo přináší hluboký vhled do měnících se online návyků generace Z. Výzkum, který zahrnoval více než 3 000 uživatelů internetu z Velké Británie, USA a Německa, ukazuje, že mladí lidé se při vyhledávání produktů stále více odklání od tradičních vyhledávačů a obracejí se k platformám sociálních médií. Tento trend má významné důsledky pro marketingové strategie zaměřené na tuto demografickou skupinu. Jedním z klíčových zjištění studie je, že generace Z upřednostňuje sociální média před tradičními vyhledávači, jako je Google, když hledá informace o produktech. Platformy jako Instagram, TikTok a YouTube se stávají primárními zdroji pro objevování a hodnocení produktů. Mladí spotřebitelé oceňují vizuální a interaktivní formát těchto platforem, který jim umožňuje získat autentické recenze a doporučení od influencerů a přátel.

Aktualizace spamu od Googlu vyvolává neutuchající nespokojenost

Společnost Google čelí silné kritice od komunity marketingu ve vyhledávání a vydavatelů po svém nedávném oznámení o aktualizacích týkajících se SPAMu. Tento krok byl přijat se značnou dávkou negativních reakcí, zejména kvůli vnímání, že Google nebere ohled na malé vydavatele. Aktualizace týkající se SPAMu byly tradičně vnímány jako pozitivní krok ke zlepšení kvality vyhledávacích výsledků. Nicméně, nedávné oznámení Google odráží zhoršující se náladu mezi odborníky na vyhledávací marketing. Jedna z výrazných kritik zní: "Malí vydavatelé jsou bezvýznamní," což vystihuje frustraci mnohých, kteří se cítí být nespravedlivě postiženi novými opatřeními.

Doufáme, že vám tento přehled novinek ze světa SEO a online marketingu pomohl dozvědět se více o nejnovějších trendech a aktualizacích. Pamatujte, že v tomto oboru je důležité neustále se učit a přizpůsobovat se, abyste udrželi krok s konkurencí a dosáhli co nejlepších výsledků.

Nezapomeňte se také podívat na naše další články a zdroje, kde naleznete podrobnější informace o SEO a online marketingu.

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp