Březnové novinky v SEO a digitálním marketingu

Březnové novinky
Nenechte si ujít žádné novinky ze světa SEO a digitálního marketingu! V článku se dozvíte vše podstatné, co se v tomto oboru začátkem března událo.

Vítejte u dalšího shrnutí novinek ze světa SEO a digitálního marketingu! V této dynamicky se rozvíjející oblasti se stále objevují novinky a změny, které ovlivňují způsob, jakým fungují vyhledávací algoritmy, jak se chovají uživatelé online, a jaké nové strategie se objevují v digitálním marketingu. Budeme pro vás sledovat tyto události a trendy, abychom vás udrželi v obraze a pomohli vám porozumět tomu, jak využít tyto změny ve prospěch vašeho podnikání. Pojďme společně objevovat, co je nového a zajímavého v tomto fascinujícím světě online marketingu a SEO!

TikTok spouští funkci Search Insights

TikTok spouští funkci Search Insights, aby pomohl tvůrcům identifikovat trendující témata. Tvůrci mohou využít tyto informace k úpravě své strategie obsahu podle toho, co zajímá jejich publikum, a tak zvýšit zapojení. TikTok zavádí novou funkci nazvanou Creator Search Insights, která umožňuje tvůrcům sledovat trendující vyhledávací termíny na platformě. Přístupný přes aplikaci vyhledáním „Creator Search Insights“, tento nástroj si klade za cíl poskytnout tvůrcům cenné poznatky, které je inspirují a zlepšují jejich proces tvorby obsahu.

Google uvádí, že Core Web Vitals jsou používána v jejich hodnotících systémech

Google aktualizoval svou dokumentaci tak, že nyní píše, že Core Web Vitals jsou používána jejich hodnotícími systémy, ale zdržuje se tvrzení, že jde o faktory hodnocení. Aktualizovali dokumentaci o stránce s ohledem na uživatelský zážitek, aby bylo explicitně jasné, že Core Web Vitals jsou používána jejich hodnotícími systémy. Co je zajímavé na této změně, je to, že Google stále neříká, že Core Web Vitals jsou faktorem hodnocení. 

USA schválila návrh zákona, který nutí majitele TikToku k odprodeji

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, podle něhož musí ByteDance, vlastník TikToku, platformu prodat, jinak mu hrozí úplný zákaz v Americe.

Podle nové legislativy má ByteDance šestiměsíční ultimátum na odprodej svého kontrolního podílu v TikToku, jinak přijde o 150 milionů uživatelů ve Státech.

Zákaz TikToku v USA by měl významný dopad na inzerenty, zejména na ty, kteří se zaměřují na generaci Z. Tato demografická skupina dává TikToku přednost před platformami, jako je Google, což z něj činí klíčový kanál pro inzerenty, kteří se snaží oslovit toto publikum.

Společnost Meta oznamuje zásadní aktualizace služeb Advantage+ a Shopping Ads

Cílem aktualizací je pomoci obchodníkům vytvářet reklamy, které u spotřebitelů vzbuzují větší důvěru v nákup. Společnost Meta oznámila řadu aktualizací svých reklam Advantage+ a Shopping Ads, které mají značkám pomoci zlepšit zapojení, zvýšit konverze a poskytovat personalizovanější reklamy. Platforma tvrdí, že aktualizace pomohou spotřebitelům "dodat jistotu, že po zhlédnutí reklamy provedou nákup".

Dopad aktualizace Google v březnu 2024: deindexace stovek webových stránek

Aktualizace March 2024 Core Update společnosti Google deindexovala v počáteční fázi stovky webových stránek, přičemž se zaměřuje na spam generovaný umělou inteligencí a upřednostňuje vysoce kvalitní obsah generovaný lidmi. Deindexace těchto webů má pro jejich provozovatele vážné důsledky, protože ztrácejí významnou část návštěvnosti z organického vyhledávání a s tím spojené příjmy z reklamy. Tato aktualizace ukazuje, jak důležité je dodržování pravidel a vytváření hodnotného obsahu v souladu s doporučeními a algoritmy vyhledávačů, aby se minimalizovalo riziko negativního dopadu na online viditelnost a úspěšnost webových stránek.

YouTube představuje 4 nové funkce včetně upozornění na chyby v označeném produktu

YouTube představil řadu aktualizací, jejichž cílem je zjednodušit tvůrcům správu a monitorování obsahu. Mezi tyto aktualizace patří např:

  • Upozorňování tvůrců na problémy, které brání zobrazení označených produktů.
  • Usnadnění přístupu diváků k odebíranému obsahu.
  • Spuštění knihovny klipů.
  • Rozšíření čipu filtru "known issues" na mobilní aplikaci Studio.

TikTok oznamuje významné rozšíření programu zpeněžení 

TikTok aktualizoval svůj program Effect Creator Rewards, aby zlepšil možnosti monetizace pro stávající členy a rozšířil přístup k tvůrcům na nových trzích.Rozšířením programu na dalších 33 trhů a snížením kritérií způsobilosti chce TikTok do iniciativy zapojit více tvůrců.

Program Effect Creator Rewards slouží jako další zdroj příjmů pro oprávněné tvůrce obsahu. Motivuje také tvůrce, aby se zaměřili na vytváření poutavého obsahu, který má u diváků ohlas, čímž se zvyšuje pravděpodobnost konverzí pro značky, které s nimi spolupracují.

Google aktualizuje pokyny pro hodnocení kvality vyhledávání

Společnost Google aktualizuje své "Pokyny pro hodnocení kvality vyhledávání" a doplňuje je o podrobnosti a příklady pro identifikaci nedůvěryhodných webových stránek.

Aktualizované pokyny obsahují nové charakteristiky nedůvěryhodných stránek a názorné příklady, které mají hodnotitelům kvality pomoci při informovaném posuzování.

Hodnotitelé kvality nemají přímý vliv na pořadí ve vyhledávání. Poskytují zpětnou vazbu, která ovlivňuje budoucí aktualizace.

"Pokyny pro hodnotitele kvality vyhledávání" jsou obsáhlý 170stránkový dokument, který slouží hodnotitelům kvality jako rámec pro efektivní hodnocení webových stránek. Aktualizace navazuje na nejnovější aktualizace vyhledávače.

Google představuje nové reklamní nástroje a aktualizace pro vývojáře mobilních aplikací

Google představuje řadu nových aktualizací, které mají inzerentům pomoci "zvýšit kreativitu, diverzifikovat příjmy a přijímat rozhodnutí založená na datech".

Google na summitu vývojářů Games 2024 oznámil řadu nových reklamních nástrojů a řešení pro vývojáře mobilních aplikací, včetně:

  • Návrhy aktiv s umělou inteligencí.
  • Nabídky kupujících v reálném čase.
  • Vylepšená sada nástrojů pro zprostředkování.
  • Vylepšené A/B testování.
  • Poutavé reklamy ve hrách.
  • Řízené experimenty založené na zeměpisných podmínkách.

Technologický gigant uvedl, že aktualizace jsou navrženy tak, aby "zvýšily kreativitu, diverzifikovaly příjmy a umožnily rozhodování na základě dat".

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp