5 nejlepších způsobů, jak měřit offline konverze

internet
Sledování offline konverzí vám pomůže zjistit, jak efektivně vaše kampaně fungují a jak se vaše investice do reklamy vrací.

Nastavujete offline konverze poprvé nebo jste ještě nepřišli na to, jak to udělat efektivně? Pojďme se společně podívat na pět nejlepších možností, které nám Google Ads v současné době nabízí.

Přiřaďte konverzím hodnoty

Sledování offline konverzí (OCT) je nutností v každém Google Ads účtu, abyste byli schopni zjistit, zda byla Vaše kampaň úspěšná. Offline konverze jsou akce, které spotřebitelé provádějí mimo Váš web. Jde tedy například o prodej po telefonu či osobní interakce.

Jaké hodnoty konverzím přiřazovat? Pokud se stane, že nemůže použít skutečné hodnoty z Vašeho CRM, Google nabízí vlastní kalkulačku, která Vám může pomoci s odhady. Říkáte si, proč hodnoty přiřazovat? Přiřazené hodnoty totiž říkají strojovému učení, jakou hodnotu má každá konverze. Systém tak může nabízet reklamu pomocí strategií nabídek založených na hodnotě. 

Optimalizujte reklamní kampaně pro všechny fáze funnelu

Nejspíše už víte, že funnel Google Ads je rozdělen na tři základní fáze. Jedná se o fáze povědomí, zvažování a fázi konverze (provedení akce). Pro všechny tyto fáze byste měli optimalizovat svou kampaň. Díky tomuto přístupu vygenerujete více údajů o konverzích, a tím pádem urychlíte učení. To Vám pomůže především v případech, kdy rozjíždíte nový Google Ads účet nebo pokud je objem Vašich konverzí velmi malý.

Nebojte se experimentovat. Zkoušet nové věci byste měli alespoň po období dvou týdnů, než začnete vyhodnocovat, jaké měly dopady na Vaši celkovou strategii. Pokud pracujete s nízkými rozpočty nebo máte dlouhé prodlevy mezi jednotlivými konverzemi, mělo by být toto období ještě delší. Klíčovou metrikou úspěšnosti by měl být nárůst počtu koncových konverzí.

Máte stálo málo konverzí, chtěli byste jejich počet zvýšit a nevíte, jak na to? Přečtěte si náš další článek, ve kterém se dozvíte spoustu rad a tipů, jak vytvořit efektivní lokální marketingové strategie.

Optimalizujte reklamní kampaně pro nejnižší možný konverzní bod

Po splnění předchozích bodů je na čase optimalizovat reklamní kampaně pro nejnižší možný konverzní bod. Je zapotřebí zacházet s každou kampaní individuálně. Pokud chcete zmírnit kolísání výkonu, nastavte si kampaně na co nejnižší možný bod. Pamatujte ale na to, že Google potřebuje mít alespoň 15 konverzí za posledních 30 dní. Práci Vám ulehčí možnost vytvářet si vlastní sloupce v rozhraní Google Ads. Díky tomu si budete moci lépe a snadněji třídit a vizualizovat získaná data.

Měly byste také myslet na to, že ne všechna klíčová slova jsou si rovna. Klíčová slova v počáteční fázi procesu přilákání zákazníků budou přitahovat potenciální zájemce pravděpodobně pomaleji ve srovnání s často používanými klíčovými slovy spojenými buďto s Vaší značkou nebo s relevantním tématem. Nastavené optimalizační cíle by proto u jednotlivých kampaní měly odpovídat konkrétním fázím a také tomu, co se Vám osvědčilo, že funguje nejlépe. 

Pro měření výkonoti kampaní byste měli využívat vlastní cíle. Máte-li jako Vaši offline konverzi vybraný „prodej“, pak byste si měli vytvořit vlastní konverzní cíl s názvem  „prodej“.  Používání vlastních cílů sice může snížit efektivitu strategie nabídek, ale pokud je Vás účet správně nastavený a má dostatek dat, vlastní cíle Vám naopak přinesou prospěch.

Zobrazujte Vaše reklamy i ve fázi konverze

I přesto, že již generujete offline konverze, neměli byste v tomto momentě zastavit svou reklamu. Můžete totiž díky tomu shromažďovat data a optimalizovat data pro další reklamní kampaně v předchozích fázích.

Kromě tohoto přístupu je možné vyzkoušet různé nabídkové strategie. Je však klíčové, abyste v rámci každého provedeného experimentu změnili pouze jednu proměnnou.

V závislosti na velikosti účtu může hledání ideálního spojení optimalizačních cílů a nabídkových strategií trvat klidně i několik měsíců. I když po prvních dvou týdnech nemusíte vidět výrazné zlepšení výkonu, není třeba se znepokojovat. Pro určení nejlepší varianty je vhodné provádět experimenty alespoň po dobu tří celých cyklů.

Vyzkoušejte nabízení založené na hodnotě

Jakmile ovládnete optimalizaci pro konverzí v poslední funnelové fázi, vyzkoušejte techniky maximalizace hodnoty konverze nebo techniky založené na návratnosti nákladů na reklamu (tROAS).

Když uživatel vyhledává výrazy, na které inzerujete, tyto inteligentní algoritmy automaticky upraví nabídky tak, aby předpověděly hodnotu potenciální konverze. Navzdory rizikům spojeným se změnami výkonu by se Vám tato strategie měla vyplatit.

Je pro Vás měření offline složité a potřebujete pomoci s jeho nastavením nebo byste rádi cokoliv prokonzultovali? Neváhejte se obrátit na náš tým odborníků na PPC reklamu, kteří Vám nejen s touto problematikou rádi pomohou.

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Gabriela Soukupová

Foto zdroj: pixabay.com

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp