Výrobce nábytku - případová studie

S nábytkářským obchodem Výrobce nábytku spolupracujeme od května 2021. Pověřili nás úkolem zvednout návštěvnost jejich webu z organického vyhledávání prostřednictvím vyhledávačů Google a Seznam, z PPC reklamy a zajistit tak zvýšení počtu objednávek. Pro Výrobce nábytku jsme také dělali nový web.

Výrobce nábytku je velký obchod s nábytkem, který má velkou prodejnu v nákupním centru Praha – Čestlice. Výrobce nábytku se specializuje na kvalitní čalouněný nábytek z exkluzivních materiálů od renomovaných výrobců, známých dokonalou kvalitou a špičkovým designem svých produktů. Kromě čalouněného nábytku pochopitelně najdete v jejich nabídce také kompletní sortiment nábytku - stolů, stolků a oblíbených solitérů.

nábytek logo

Jak probíhá naše spolupráce s firmou Výrobce nábytku

Pro firmu Výrobce nábytku zajišťujeme SEO jejich webu a zvýšení jeho návštěvnosti z internetových vyhledávačů a z PPC reklamy Google Ads a Sklik. Nejde nám samozřejmě pouze o kvantitu – snažíme se přilákat především návštěvníky, kteří mají skutečný zájem o koupi nábytku.

Hned na začátku naší spolupráce jsme se zaměřili na hloubkovou revizi technického stavu webu. Nalezli jsme a odstranili všechny překážky které by robotům vyhledávačů mohly jakkoliv bránit v jeho procházení a indexaci. Naším dalším krokem byla podrobná analýza klíčových slov a nalezení nových. Naším cílem bylo najít zejména delší klíčové výrazy sestávající z několika slov, které by měly nižší konkurenčnost, ale zato mnohem vyšší komerční potenciál. Jakmile jsme nalezli vhodná klíčová slova, spárovali jsme je s vhodnými vstupními stránkami na webu Výrobce nábytku. U těchto vstupních stránek jsme provedli důkladnou on-page optimalizaci, která spočívala v úpravách meta tagů a textů, které byly doplněny o vhodná klíčová slova. 

nábytek

V další, průběžné fázi optimalizace jsme se soustředili na získávání kvalitních zpětných odkazů z autoritativních, tematicky souvisejících webů. Vytvořili jsme mnoho kvalitních článků s relevantními informacemi, týkajícími se nábytku a bytového designu, do kterých jsme umístili odkazy na web Výrobce nábytku. Poté jsme tyto články publikovali na relevantních, navštěvovaných stránkách s vysokou doménovou autoritou, které jsou samy ve vyhledávačích dobře hodnoceny.

V rámci PPC reklamy ve vyhledávání jsme se hned na začátku soustředili na správný výběr klíčových slov. Zaměřili jsme se hlavně na slova s vysokým komerčním potenciálem, která jsou často vyhledávaná, ale nejsou příliš konkurenční. Na základě těchto výrazů jsme vytvořili PPC kampaně, které již od svého spuštění začaly okamžitě přivádět nové zákazníky. Zapracovali jsme také na vylučovacích klíčových slovech, abychom zabránili plýtvání reklamním rozpočtem na nesouvisející dotazy.

nábytek

Jaké měla naše spolupráce výsledky?

Díky optimalizaci pro vyhledávače začal web stoupat v internetovém vyhledávání a postupně tak získávat stále větší návštěvnost. Jelikož je tato návštěvnost tvořena cílovým publikem, které uvažuje o pořízení kvalitního nábytku, odrazila se naše spolupráce také na vyšším počtu objednávek. Úspěchů jsme dosáhli také v přivádění nových zákazníků z PPC reklamy, kde se nám daří přivádět nové zákazníky s minimálními náklady.

Co plánujeme do budoucna

Jelikož v segmentu prodeje nábytku panuje velká konkurence, není možné v SEO nikdy usnout na vavřínech. Dále tak plánujeme zvyšovat nalezitelnost webu Výrobce nábytku ve výsledcích vyhledávání Google a Seznam, a to zejména na klíčová slova s vysokým komerčním potenciálem. Proto budeme dále pokračovat v tvorbě vysoce kvalitního obsahu týkajícího se luxusního nábytku a jeho publikování na stránkách, které jsou hojně navštěvovány lidmi z cílového publika a které jsou vyhledávači dobře hodnoceny. V rámci PPC reklamy plánujeme další optimalizaci reklamních kampaní, tak abychom dosáhli ještě vyšší návratnosti vložených prostředků. 

Zobrazit všechny studie

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp
Brno
Praha

Pojďme probrat váš byznys

Napište nám a my se vám obratem ozveme.

PPF
Dr. Oetker
VUT
Adidas
Nestlé
TÜV SÜD
SUEZ
Skrivanek
UNIS
Roche

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů