Unicooltech.cz - případová studie

S firmou Unicooltech.cz spolupracujeme již od února 2022. Naším cílem bylo zviditelnit firmu Unicooltech.cz ve vyhledávačích pomocí SEO, zajistit její propagaci  skrze PPC reklamu Google Ads, Seznam Sklik, Facebook, Instagram, e-mailing a zvednout vyhledatelnost jejich produktů ve zbožových srovnávačích Heureka a Zboží.

Firma Unicooltech je renomovaný autorizovaný dovozce elektrických koloběžek a motorek, k nimž zajišťuje i autorizovaný záruční a pozáruční servis. Je také držitelem oficiálního zastoupení firmy UniCool, Shenzhen Unit Pack Power Technology, Bafang. 

I přesto, že konkurence, která panuje v tomto segmentu trhu je poměrně vysoká, daří se nám úspěšně zvyšovat všechny výše zmíněné parametry webu.

Unicooltech logo
Unicooltech

 

Průběh naší spolupráce s firmou Unicooltech.cz

SEO:

Hned na začátku naší SEO spolupráce byl proveden důkladný průzkum klíčových slov a na jejich základě jsme upravili obsah webu Unicooltech, tak aby  dokonale odpovídal požadavkům vyhledávačů i zákazníků. Byla také provedena technická analýza webových stránek, aby se zajistilo, že jsou dostatečně rychlé, přátelské k vyhledávačům a neobsahují chyby, které by mohly bránit indexaci vyhledávači. Byla také provedena analýza konkurence a identifikovány klíčové oblasti, ve kterých se Unicooltech může zlepšit. Následně jsme začali s tvorbou blogových článků s odkazy na jednotlivé sekce e-shopu Unicooltech.cz, které jsme umisťovali na tematicky souvisejících webech s vysokou doménovou autoritou.

PPC:

Byla vytvořena strategie pro efektivní využití placené reklamy prostřednictvím PPC kampaní na platformách Google Ads, Sklik, Facebook a Instagram.

Byly definovány cílové skupiny zákazníků a příslušná klíčová slova pro dosažení co nejkvalitnější návštěvnosti. Byly vytvořeny PPC kampaně na platformách Google Ads, Sklik, Facebook a Instagram, které se zaměřovaly na relevantní klíčová slova a cílové skupiny zákazníků.

Následně jsme optimalizovali reklamní texty a nastavení PPC kampaní, tak aby dosahovaly co nejlepších výsledků a měly vysokou míru konverze. Při nastavování a optimalizaci PPC reklam jsme se zaměřovali nikoliv na kvantitu, ale na co nejvyšší kvalitu návštěvnosti - tak aby se na web dostávali hlavně lidé, u kterých je vyšší pravděpodobnost, že si některý z nabízených produktů koupí.

Unicooltech objednávky
Unicooltech tržby

Zbožové srovnávače

Vytvořili jsme detailní a atraktivní profil firmy Unicooltech.cz na zbožových srovnávačích Heureka a Zboží a zajistili jsme, aby byly uvedeny všechny důležité informace o produktech, včetně cen, specifikací a dostupnosti. Vytvořili jsme pravidelně aktualizované produktové feedy, což jsou soubory s informacemi o produktech, které jsou načítány do srovnávače zboží. Díky tomu jsou produkty Unicooltech.cz dobře viditelné a návštěvníci Heureky a Zboží zde najdou podrobné popisy všech nabízených produktů Unicooltech, včetně dostupnosti a ceny.

Výkony jednotlivých reklamních kampaní neustále sledujeme podle výkonu klíčových slov, konverzního poměru a ROI (Return on Investment). To nám umožnuje identifikovat nejefektivnější strategie a zjistit, která z nich generují nejvyšší množství kvalitních návštěvníků. 

E-mailing

Cílem e-mail marketingové kampaně bylo získat nové zákazníky, zvýšit prodej elektrických koloběžek a udržet stávající zákazníky prostřednictvím personalizované komunikace. Začali jsme segmentací zákazníků na základě jejich demografických údajů, jako je věk, pohlaví, geografická poloha a také na základě jejich předchozích nákupů a chování na webu. To nám umožnilo přizpůsobit obsah e-mailů pro každou skupinu zákazníků a poskytnout jim relevantní informace. Sestavili jsme personalizované sekvence e-mailů, které jsou jednotlivým segmentům adresátů rozesílány. Využíváme sezónních faktorů, jako je léto nebo Vánoce, a zasíláme e-maily s nabídkou elektrických koloběžek jako vhodného dárku nebo pro zábavu během prázdnin. Tím vytváříme poptávku a podporujeme prodej během specifických období. Pravidelně zasíláme newslettery, které obsahují novinky ze světa elektrických koloběžek, tipy a triky pro uživatele, aktuality o nových modelech a technologiích. Tím udržujeme zákazníky informované a angažované.

Výsledky spolupráce

Díky kombinaci SEO, e-mailingu, zbožových srovnávačů a PPC strategií se firmě Unicooltech.cz podařilo dosáhnout významných výsledků. Zlepšení SEO vedlo ke zvýšení organické návštěvnosti webu, jelikož se web posunul na vyšší pozice ve výsledcích vyhledávání pro klíčová slova spojená s elektrickými koloběžkami a motorkami.

Spoustu nových zákazníků se nám podařilo získat také ze zbožových srovnávačů, díky tomu že je navštěvují lidé, kteří mají jasný záměr nakupovat.

Díky strategii e-mail marketingu se podařilo e-shopu získat nové zákazníky, zvýšit prodej elektrických koloběžek a udržet stávající zákazníky angažované. Personalizovaná komunikace, nabídky, slevy a doporučení od spokojených zákazníků pomohly vytvořit silný vztah se zákazníky a podpořit jejich loajalitu ke značce.

Počet zakázek rostl také díky PPC reklamám Google Ads a Sklik. Díky cíleným reklamám a optimalizaci kampaní se podařilo získat nové zákazníky, což vedlo ke zvýšení konverzního poměru. Současně se nám díky optimalizaci podařilo snížit cenu za proklik a podíl nákladů na obratu.

Celkově je strategie SEO, PPC, e-mailingu a zbožových srovnávačů pro firmu Unicooltech.cz úspěšná. Díky optimalizaci webu a efektivním PPC kampaním se podařilo zvýšit počet návštěvníků, získat více zákazníků a posílit pozici firmy na trhu elektrokoloběžek a motorek.

Co plánujeme pro nejbližší budoucnost

Naším cílem je pokračovat v optimalizaci všech marketingových kanálů, PPC reklamy, e-mailingu, SEO i zbožových srovnávačů, tak abychom dosahovali ještě nižší ceny za proklik při zachování co nejvyššího konverzního poměru. Plánujeme také zvyšovat pozice webu Unicooltech.cz ve výsledcích vyhledávání  na klíčová slova s vysokým komerčním potenciálem. Za tím účelem tvoříme články s vysoce relevantním obsahem založeném na klíčových slovech, která vyhledávají lidé, kteří májí zájem o koupi elektrické koloběžky či motorky. Tyto články publikujeme na tematických stránkách s vysokou návštěvností, které jsou zároveň vyhledávači považovány za autority v oboru.

Zobrazit všechny studie

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp
Brno
Praha

Pojďme probrat váš byznys

Napište nám a my se vám obratem ozveme.

PPF
Dr. Oetker
VUT
Adidas
Nestlé
TÜV SÜD
SUEZ
Skrivanek
UNIS
Roche

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů