Zářijové novinky v SEO a digitálním marketingu: sledujte trendy

Zářijové SEO novinky
Zjistěte, jaké jsou nejnovější trendy v oblasti SEO a digitálního marketingu a jak je využít pro zlepšení online přítomnosti a úspěšné digitální kampaň.

Digitální marketing a SEO jsou oblasti, které se neustále vyvíjejí a mění. Pro zachování konkurenceschopnosti a efektivity je důležité sledovat aktuální trendy a inovace. Zde se podíváme na některé z nejnovějších změn a novinek v oblasti SEO a digitálního marketingu pro měsíc září 2023.

Instagram přidává hudbu do carouselů a rozšiřuje spoluautorství příspěvků

Instagram přidává novinky na poli tvorby obsahu. Instagram neustále rozšiřuje své možnosti pro tvorbu obsahu a zpříjemňuje tak uživatelům zážitek z platformy. Jednou z nejnovějších funkcí, kterou Instagram přináší, je možnost přidat hudbu do carousel příspěvků s fotografiemi. To umožní uživatelům tvořit atraktivní a interaktivní příběhy s hudebním doprovodem, který dodá jejich obsahu další rozměr.

Šest nejčastějších omylů o Amazonu

Amazon, největší online tržiště na světě, skutečně vzbuzuje mnoho pozornosti a zájmu, ale často se kolem něj šíří i některé mýty. V České republice má Amazon také svou pobočku, což vytváří prostor pro různé dohady a dezinformace. Podívejme se na některé z nejběžnějších mýtů o Amazonu v ČR: Které mýty o Amazonu kolují?

Budujte brand a zvyšte zásah svých kampaní pomocí videoreklamy

Není pochyb, že videa jsou účinným marketingovým nástrojem a jedním z průlomových trendů ve světě marketingu. V dnešní době, kdy konkurence na trhu neustále roste, hledají firmy různé způsoby, jak se vyniknout a zaujmout své cílové publikum. Jednou z nejefektivnějších metod, jak toho dosáhnout, je využití videoreklamy. Videoreklama není pouze trendem; stala se pevnou součástí marketingové strategie mnoha úspěšných e-shopů a firem.

Instagram umožní sdílet příspěvky pouze s blízkými přáteli

Instagram zavádí novou možnost soukromého sdílení a zobrazování příspěvků. Sociální média se neustále vyvíjejí a mění, a Instagram není výjimkou. Tato populární platforma pro sdílení fotografií a videí si uvědomuje, že způsob, jakým uživatelé využívají její službu, se mění. Nedávnými úpravami algoritmů a designu se Instagram snaží lépe reflektovat skutečné chování svých uživatelů. Jednou z těchto změn je zavedení nové funkce umožňující soukromé sdílení příspěvků.

V Seznamu testovali, jak podpořit brand. Které cílení se nejvíc osvědčilo?

Pro dosažení dlouhodobého růstu značky v online prostředí je důležité mít efektivní strategii pro podporu brandu. Nedávno probíhala spolupráce mezi Seznam.cz a klientem Čerpadla Vrchlabí, během níž bylo testováno několik různých cílení, aby se zjistilo, které z nich bylo nejefektivnější pro posílení brandu klienta. Pro dlouhodobý růst značky v online světě nestačí jen zařazení výkonnostních kampaní. U klienta Čerpadla Vrchlabí proto v Seznam.cz vyzkoušeli různá cílení pro podporu brandu. Které z nich bylo nejefektivnější?

Allegro zahajuje v Česku své první Allegro Days

Nákupní platforma Allegro.cz zvala české zákazníky na vůbec první slevovou akci s názvem Allegro Days. Tato akce se uskutečnila od 4. do 10. září a slibovala českým zákazníkům vynikající příležitost nakoupit za snížené ceny. Během Allegro Days byly dostupné vybrané produkty z různých kategorií s cenami nižšími až o 40 %. To znamená, že zákazníci mohli očekávat atraktivní nabídky na široký sortiment zboží, včetně elektroniky, módy, spotřebního zboží a mnoho dalšího. Allegro spustil intenzivní reklamní kampaň, která měla za cíl upozornit české zákazníky na přicházející akci. Allegro Days představuje zajímavou novinku na českém e-commerce trhu a mohou se stát oblíbenou nákupní událostí pro milovníky výhodných nabídek. Slevy až o 40 % na vybrané produkty jsou lákavou motivací pro všechny, kteří hledají kvalitní zboží za výhodné ceny.

Meta ukončí službu Facebook News

Meta dělá další krok směrem od zpravodajství a politiky. Oznámila totiž, že v prosinci letošního roku ukončí v některých regionech Evropy svoji službu Facebook News. Záložku Facebook News spustila Meta v roce 2019 a o dva roky později ji zavedla v Evropě. Byla navržena tak, aby fungovala jako samostatný informační kanál a důvěryhodnější zdroj zpravodajského obsahu. Meta na ní spolupracovala se schválenými mediálními vydavateli.

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp