SEO a online marketing - další dubnové novinky

Duben novinky
Přečtěte si o nejnovějších dubnových trendech v SEO a online marketingu. Zjistěte, jak mohou ovlivnit vaši marketingovou strategii a online přítomnost.

S příchodem dubna se online marketing a SEO opět posouvají o krok dál. V tomto dynamickém světě digitálního marketingu je důležité zůstat v obraze a neustále sledovat nejnovější trendy a aktualizace. V našem nejnovějším článku se podíváme na to, co nového duben přináší v oblasti SEO a online marketingu, a jak tyto změny mohou ovlivnit vaši strategii a výsledky.

Google vysvětluje podivný výsledek migrace domén

John Mueller ze společnosti Google nabídl vhled do toho, proč migrace doménových jmen mezi více jazykovými verzemi stejných webových stránek dopadla výrazně odlišně, přestože byl u každé ze tří webových stránek dodržen stejný postup.

Osoba, která položila otázku, spravovala tři webové stránky pod třemi různými doménami nejvyšší úrovně s kódem země (ccTLD). Jednalo se o tyto ccTLD: .fr (Francie), .be (Belgie) a .de (Německo). Jednalo se o přechod z jednoho doménového jména na jiné doménové jméno, každé v rámci příslušné ccTLD, například example-1.fr na example-2.fr.

Meta AI přidává výsledky vyhledávání Google

Meta AI odkáže uživatele na výsledky webového vyhledávání Google nebo Microsoft Bing pro dotazy, které vyžadují nejaktuálnější odpovědi. Odpovědi Meta AI nyní mohou zahrnovat výsledky vyhledávání Google, což z tohoto asistenta činí prvního asistenta AI, který zahrnuje výsledky vyhledávání Google i Microsoft. Předpokládá se, že návštěvnost vyhledávání klesne v důsledku nárůstu chatbotů s umělou inteligencí, virtuálních agentů a nástrojů pro odpovědi s umělou inteligencí, které poskytují přímé odpovědi, na rozdíl od nutnosti kliknout na webovou stránku, abyste našli odpověď. 

Google DeepMind RecurrentGemma překonává předchozí jazykové modely 

Průlom ve výzkumu Google DeepMind umožňuje vysoce výkonnou alternativu k současným jazykovým modelům AI, která využívá méně zdrojů. Společnost Google DeepMind zveřejnila výzkumnou práci, která navrhuje jazykový model nazvaný RecurrentGemma, který se může vyrovnat nebo překonat výkon modelů založených na transformátorech a zároveň je paměťově úspornější, což nabízí příslib velkého výkonu v prostředích s omezenými zdroji.

Aktualizace zabezpečení služby Google Search Console zlepšuje správu tokenů vlastnictví

Nyní můžete snadněji zjistit a spravovat, kdo má přístup k vašim profilům v Google Search Console. Google Search Console vydala aktualizaci zabezpečení týkající se správy uživatelských oprávnění a ovládacích prvků, kde můžete lépe spravovat tokeny vlastnictví.

Tokeny vlastnictví se používají, když lidé ověřují váš web v konzole Search Console, Centru pro obchodníky a dalších produktech Google. Někdy se stává, že lidé, kteří mají přístup k vašim profilům, by ji již mít neměli. Tato aktualizace usnadňuje správu takových přístupů a odebírání tokenů a oprávnění, pokud již nejsou potřeba.

Co dělat, když Google změní informace o vašem firemním profilu GBP

Přečtěte si, jak efektivně spravovat a chránit svůj firemní profil Google před neočekávanými aktualizacemi ze strany společnosti Google. Firemní profily Google (GBP) jsou již dlouho základním kamenem místního SEO. Google vymyslel různé mechanismy a postupy, které mají zabránit zneužívání a zvýšit přesnost informací v záznamech GBP a jejich zobrazení v Mapách. V důsledku toho Google často aktualizuje seznamy firem bez předchozího upozornění.

Pochopení toho, jak, kdy a proč Google tyto aktualizace provádí, může firmám pomoci lépe se připravit a zavést obranné strategie, které zabrání tomu, aby se objevily nesprávné informace a měly negativní dopad na podnikání.

Google odpovídá, zda má změna webhostingu vliv na SEO

Gary Illyes ze společnosti Google odpovídá na otázku, zda může mít změna platformy webhostingu negativní a trvalý vliv na SEO. Gary Illyes ze společnosti Google odpověděl na otázku, zda může mít změna webhostingové platformy negativní důsledky pro hodnocení a SEO. Je to rozumná otázka, protože migrace webu na nového webového hostitele zahrnuje více technických faktorů, které se mohou pokazit a mít okamžitý negativní dopad.

Google o dopadu stavových kódů 503 na SEO

Podle společnosti Google jsou krátké výpadky kódu 503 přijatelné, avšak delší nedostupnost může mít negativní dopad na procházení vašeho webu. Je proto důležité plánovat aktualizace tak, abyste minimalizovali délku stavu 503 a zajistili co největší dostupnost vašeho webu pro uživatele i vyhledávače.

Vyhledávače očekávají, že webové stránky budou vždy dostupné, a setkání se stavovým kódem 503 může zklamat jejich očekávání. Důležité je proto minimalizovat dobu, po kterou je web nedostupný, a zajistit, aby uživatelé a vyhledávače byli co nejvíce informováni o důvodu výpadku a očekávaném čase obnovení dostupnosti.

Duben přinesl řadu vzrušujících novinek a aktualizací v SEO a online marketingu, které mohou mít významný dopad na vaše digitální kampaně. Od nových algoritmů vyhledávačů po inovativní marketingové platformy, je důležité zůstat informovaní a přizpůsobit se těmto změnám, aby vaše online přítomnost byla silnější než kdy dříve. Nezapomeňte, že klíčem k úspěchu je neustálé učení a adaptace na nové technologie a postupy.

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp