Květnové novinky v SEO a online marketingu které by vás neměly minout

SEO novinky květen
Prozkoumejte nejnovější květnové trendy a aktualizace v SEO a online marketingu, které vám pomohou zůstat v čele.

I v květnu se svět SEO a online marketingu neustále vyvíjí, přinášející nové výzvy i příležitosti. Tento měsíc přinesl řadu inovací, které mohou změnit způsob, jakým přistupujeme k digitálnímu obsahu a jeho propagaci. Od aktualizací algoritmů vyhledávačů po nové strategie obsahového marketingu, pojďme se ponořit do nejzajímavějších novinek, které mají potenciál posunout vaše online úsilí na vyšší úroveň.

Aktualizace Google květen 2024: Útok na parazitické SEO

Chcete překonat konkurenci? S více než 99 000 vyhledávacími dotazy každou sekundu, což znamená 8,5 miliardy vyhledávání denně, je Google nejoblíbenějším vyhledávačem na světě. Aby Google zajistil, že poskytne vyhledávajícím ty nejlepší informace dostupné na webu, pravidelně aktualizuje své zásady a systémy. Nedávná aktualizace algoritmu Google, která se začala zavádět 5. března 2024 a skončila oficiálně 5. května 2024, přinesla webmasterům nový soubor pokynů ohledně Zneužití reputace webu. Podle této aktualizace bude Google v boji proti spamu a zneužívání pověsti webu používat jak ruční zásahy, tak algoritmy, čímž pokračuje ve svém úsilí o čistý a relevantní vyhledávací zážitek. Pro webové stránky je nyní důležitější než kdy dříve dodržovat tyto nové pokyny a zajistit si tak dobrou pověst a viditelnost ve výsledcích vyhledávání.

Čisté investice do rádiové reklamy byly v 1. čtvrtletí vyšší o 5,3 %

Čisté investice do rádiové reklamy vzrostly v prvním čtvrtletí roku 2024 o 5,3 %. Toto tempo růstu téměř kopíruje loňský rok, kdy investice do rádiové reklamy rovněž vykazovaly podobný růst. Provozovatelé rádií odhadují, že i ve druhém čtvrtletí porostou investice srovnatelným tempem jako v roce 2023. Tento stabilní růst naznačuje pokračující důvěru inzerentů v efektivitu rádiové reklamy a její významnou roli v marketingových strategiích. Očekávaný růst ve druhém čtvrtletí roku 2024 naznačuje, že inzerenti nadále vnímají rádio jako efektivní médium pro dosažení širokého publika. Stabilní investice svědčí o tom, že rádia dokážou držet krok s digitálními médii a udržují si svou relevanci v mediálním mixu. Provozovatelé rádií se také zaměřují na inovace, jako je integrace s digitálními platformami a personalizovaný obsah, což přispívá k jejich atraktivitě pro inzerenty. Pokud tento trend bude pokračovat, rádio si udrží svou důležitou pozici v reklamním průmyslu i v nadcházejících letech.

Aktualizace politiky hazardních her v Polsku

Dne 20. května 2024 společnost Google aktualizuje své zásady týkající se hazardních her v Polsku. Tato aktualizace umožní společnosti Google přijímat online reklamy na loterie od subjektů s licencí ministerstva financí pro online sázkové stránky, online loterie a číselné hry. Inzerenti, kteří chtějí využívat tuto možnost, musí mít také certifikát společnosti Google, který potvrdí jejich shodu s příslušnými zásadami a licenčními požadavky. Tato aktualizace zásad je důležitým krokem, který umožní legálním provozovatelům hazardních her a her v Polsku efektivněji oslovovat své cílové publikum prostřednictvím online reklamy na platformě Google.

Instagram: Delší Reels snižují výkon

Důležitá zpráva pro tvůrce video obsahu na Instagramu: podle obsahového týmu Instagramu může zveřejňování Reels delších než 90 sekund poškodit váš dosah v aplikaci. Tato informace byla sdělena minulý týden na akci pro tvůrce, kde CEO Adam Mosseri odpovídal na různé otázky týkající se platformy, algoritmu a budoucích plánů. Tvůrci by měli věnovat pozornost doporučením ohledně délky videí, aby maximalizovali svůj dosah a zapojení na platformě. Instagram se nadále zaměřuje na optimalizaci obsahu a jeho algoritmů, aby poskytoval co nejlepší zážitek jak uživatelům, tak tvůrcům obsahu. Na této akci pro tvůrce Adam Mosseri také zdůraznil význam porozumění algoritmu Instagramu a přizpůsobení obsahu tak, aby co nejlépe odpovídal preferencím uživatelů. Tvůrci byli informováni, že krátké, dynamické Reels jsou preferovány, protože udržují diváky déle zapojené, což algoritmus upřednostňuje.

Seznam u videoreklamy nově sjednotí metriky s YouTube 

Aby vám usnadnili vyhodnocování vašich kampaní, změní v Skliku výpočet metrik videoreklamy. Zatímco dříve byl klíčovým ukazatelem přehrání reklamy do konce bez ohledu na její délku, nově bude zohledňovat i další interakce s reklamou. Tato úprava vám umožní snadno porovnávat výsledky z největších platforem s videoreklamou, včetně YouTube. Do přepočtených ukazatelů, které se týkají zhlédnutí, zahrne nejen kliknutí na reklamu, ale také dokoukání do 30 sekund u delších videí. Tímto způsobem získáte komplexnější pohled na výkonnost vašich videokampaní a lépe porozumíte, jak váš obsah rezonuje s publikem. 

Tato změna ve výpočtu metrik videoreklamy v Skliku reflektuje současné trendy a potřeby inzerentů, kteří vyžadují detailnější a přesnější data pro vyhodnocení úspěšnosti svých kampaní. Díky zohlednění interakcí, jako jsou kliknutí na reklamu a dokoukání do 30 sekund u delších videí, budete mít lepší přehled o tom, jak vaši diváci reagují na obsah a jak se zapojují.

Nový systém metrik vám poskytne možnost porovnávat efektivitu kampaní napříč různými platformami s videoreklamou, což je klíčové pro optimalizaci marketingových strategií a alokaci rozpočtů. Uvidíte, která platforma přináší nejlepší výsledky a kde je třeba provést změny.

WhatsApp: Nový vzhled, komunitní události, filtrování chatu

WhatsApp přichází s několika novinkami, které zlepší uživatelský zážitek. Můžete se těšit na nové uživatelské rozhraní aplikace, které přináší modernější a intuitivnější design. Dále jsou zde dvě aktualizace komunitních chatů, které usnadní organizaci a správu komunitních událostí. Kromě toho přináší WhatsApp nové možnosti filtrování chatu, které vám umožní lépe se orientovat ve vašich zprávách a rychleji najít důležité konverzace. Tyto změny reflektují snahu WhatsAppu neustále se přizpůsobovat potřebám uživatelů a zlepšovat jejich komunikaci.

Aktualizace zásad prodeje vstupenek na akce

Od 10. června 2024 aktualizuje Google Ads své zásady týkající se prodeje vstupenek na události. Aktualizace se zaměřuje na to, jak by měly být informace o události prezentovány na webových stránkách dosažitelných prostřednictvím reklam.

Když uživatelé kliknou na reklamu společnosti Google prodávající vstupenky, musí být důležité podrobnosti o události viditelné v horní části stránky, aniž by bylo nutné je posouvat. Tyto podrobnosti nesmí být skryty za vyskakovacími okny a musí být snadno čitelné. Tento požadavek se vztahuje pouze na stránky dosažené prostřednictvím reklam, nikoli na organické vyhledávání.

Květen byl měsícem plným důležitých aktualizací a trendů v SEO a online marketingu. Ať už jde o nové techniky optimalizace nebo inovativní reklamní platformy, je zřejmé, že průmysl musí být vždy připraven se adaptovat. Držet krok s těmito změnami není jen otázkou udržení, ale i příležitostí k vyniknutí. Ujistěte se, že vaše strategie jsou aktuální a že využíváte nejnovější poznatky k dosažení nejlepších možných výsledků.

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp