Jsou odkazy ze stránek psaných v jiném jazyce špatné pro SEO?

Globus mapa světa
Zjistěte, zda relevantní odkazy z cizojazyčných stránek přinášejí hodnotu vašemu webu, nebo zda byste se jich měli vyvarovat.

Optimalizace pro vyhledávače (SEO) je neustále se vyvíjejícím oborem, a je obklopena mnoha mýty a dezinformacemi. Jedním z takových mýtů je přesvědčení, že odkazy z webů psaných v jiném jazyce mohou negativně ovlivnit pozice vašeho webu ve vyhledávači Google. V tomto článku se zaměříme na tento mýtus a objasníme, proč odkazy z webů psaných v jiném jazyce nejsou automaticky škodlivé pro vaše SEO.

1. Důležitost kontextu a relevance

Prvním klíčovým bodem k pochopení je, že Google a další vyhledávače se nezaměřují pouze na to, v jakém jazyce je web napsán. Hlavním cílem vyhledávačů je nabízet uživatelům relevantní a kvalitní obsah. To znamená, že pokud na vaše stránky směřují odkazy ze stránek psaných v jiném jazyce, nebo na cizojazyčné stránky sami odkazujete, nebudou tyto automaticky považovány za negativní faktor.

Pokud jsou tyto odkazy relevantní k obsahu vašeho webu a poskytují uživatelům užitečné informace, mohou být dokonce považovány za pozitivní přínos. Důležité je zajistit, aby odkazy byly organicky začleněny do kontextu obsahu a aby nebyly považovány za spam.

2. Multijazyčné SEO strategie

Pro společnosti a weby s mezinárodními ambicemi jsou odkazy z webů psaných v jiném jazyce dokonce nezbytné. Multilijazyčné SEO strategie zahrnují vytváření obsahu v různých jazycích a budování zpětných odkazů od relevantních stránek v těchto jazycích. Pokud máte například e-commerce web, který cílí na trhy po celém světě, může být důležité získat odkazy od relevantních zahraničních webů.

3. Důležitost kvality odkazů

Hlavním faktorem, kterým byste se měli při SEO řídit, je kvalita odkazů. Je důležité, aby odkazy na váš web pocházely z důvěryhodných a relevantních zdrojů. Google sleduje kvalitu a autoritu stránek, které odkazují na váš web, a tento faktor má mnohem větší váhu než jazyk, ve kterém jsou tyto stránky napsány.

4. Správa odkazů

Je také důležité pravidelně sledovat a spravovat odkazy na svém webu. To zahrnuje odstranění potenciálně škodlivých odkazů, které by mohly negativně ovlivnit vaše SEO. Pokud objevíte nevhodné odkazy z webů psaných v jiném jazyce, měli byste jednat, ale spíše kvůli kvalitě než kvůli samotnému jazyku.

Závěr

Mýtus o tom, že odkazy z webů psaných v jiném jazyce jsou škodlivé pro SEO, by měl být rozhodně odmítnut. Jazyk je jen jedním z mnoha faktorů, které vyhledávače zohledňují při hodnocení webů. Důležitější je kvalita, relevance a kontext odkazů. Měli byste se soustředit na vytváření kvalitního obsahu a budování relevantního zpětného odkazového profilu, bez ohledu na to, v jakém jazyce jsou tyto odkazy umístěny.

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Vlastimil Malík

Foto zdroj: pixabay.com

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp