Jak na Google Analytics 4

Digitální marketing
Google Analytics 4 obsahuje novou funkci pro import částečných konverzí z webových kanálů.

Google Analytics 4 (GA4) je nová verze populárního nástroje pro analýzu webového provozu, která nabízí řadu vylepšení a novinek. Jednou z nich je možnost importovat do Google Ads částečné kredity za konverze, které proběhly napříč různými webovými kanály, jako jsou například sociální sítě, e-mailový marketing nebo organické vyhledávání.

Konverze jsou cílové akce, které chceme, aby uživatelé na našem webu provedli, jako je například nákup, registrace, stažení nebo vyplnění formuláře. Měření konverzí nám pomáhá zjistit, jak efektivní je naše webová prezentace a naše reklamní kampaně. Atribuce konverzí nám pak umožňuje určit, které kanály nebo reklamní doteky přispěly k dosažení konverze.

V minulosti bylo možné importovat do Google Ads pouze konverze, které byly připsány poslednímu kliknutí na reklamu Google. To znamenalo, že pokud uživatel navštívil náš web z jiného zdroje než z reklamy Google, jeho konverze se do Google Ads neimportovala. Tím se ztrácela důležitá informace o tom, jaké kanály ovlivňují naše konverzní cíle.

S novou funkcí GA4 je možné importovat do Google Ads i částečné kredity za konverze, které byly připsány jiným kanálům než reklamě Google. To znamená, že pokud uživatel navštívil náš web z více zdrojů, například z e-mailu, sociální sítě a pak z PPC reklamy Google, jeho konverze se rozdělí mezi tyto kanály podle zvoleného atribučního modelu. Atribuční model je pravidlo, které určuje, jak se přidělují kredity za konverze jednotlivým dotekům v cestě zákazníka. GA4 nabízí několik atribučních modelů, jako je například poslední kliknutí, první kliknutí, lineární, časově závislý nebo řízený daty.

Tato nová funkce umožňuje inzerentům získat přesnější a ucelenější pohled na to, jaké kanály a reklamy přispívají k jejich konverzním cílům. Tím se zvyšuje možnost optimalizace reklamních kampaní, výběru vhodných nabídek a zlepšení návratnosti investic do reklamy. Tato funkce je k dispozici pro všechny účty Google Ads, které jsou propojeny s vlastnostmi GA4. Pokud chcete využít této nové funkce, musíte nejprve nastavit konverze v GA4 a poté je importovat do Google Ads.

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Vlastimil Malík

Foto zdroj: pixabay.com

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp