SEO a AI
Se stále rychlejším rozmachem umělé inteligence nastává čas zamyslet se nad tím, na co se soustředit v rámci SEO.

Strategii optimalizace pro vyhledávače (SEO) stavíme většinou na dlouhodobém plánu. Současná situace je taková, že se každým týdnem objevují novinky, které nám práci se SEO zjednodušují prostřednictvím umělé inteligence. Dokud však nebude celé SEO pod kontrolou AI, nesmíme zapomínat na to, že je stále velmi důležité mít správně nastavenou strategii.

Stanovte správně cíle a záměry SEO

Prvním krokem nejen při sestavování SEO strategie je si uvědomit, co je Vaším cílem. Pracovat na dílčích krocích bez stanovení dlouhodobých záměrů většinou není cestou k úspěchu. Vždy se snažte mít nejprve jasnou vizi toho, co bude výsledkem Vaší práce, až poté je čas na přemýšlení nad zapojením umělé inteligence. Nevíte si rady s tím, jaké cíle a záměry by Vám mělo SEO přinést, nebo potřebujete své nápady prokonzultovat? Svěřte se do péče našich odborníků.

Nastavte proces SEO a stanovte standardní provozní postupy

Zavádět inovace do podnikání, je skvělé a většinou Vás to posune o obrovský kus kupředu. Neměli byste se však ztratit ve standardních procesech. Pomoci Vám v tomto případě mohou užitečné nástroje, jako je Ganttův diagram nebo projektový systém SYSTEMology. Čím více lidí na SEO pracuje, nebo čím více procesů vytváříte, tím více je zapotřebí mít procesy kvalitně zdokumentované a standardizované. Díky tomuto kroku také zjistíte, jaké metody Vám fungují a jaké nejsou pro Vás těmi pravými, které budete dále při práci používat.

Nebojte se přijmout změnu

Doba se vyvíjí, změnám je zapotřebí se přizpůsobovat. Pokud tento krok nepodniknete, budete zaostávat za konkurencí a přicházet tak o nové zákazníky. Zkuste po malých krůčkách zavádět nové AI technologie do své každodenní práce. Některé kroky je v současnosti možné zcela automatizovat, nebojte se přijmout změnu. S největší pravděpodobností povede k úspěchu a usnadnění Vašich činností.

Používejte zdravý rozum

Předchozí krok sice vyzývá k přijímání změn, je zapotřebí však stále používat zdravý rozum a k novým technologiím přistupovat s rozmyslem. Na prvním místě nejen při práci se SEO, by pro Vás měl být Váš zákazník. Nabízejte mu i nadále autentický obsah. Pokud Váš obsah ztratí duši a bude pouze strojovým výpisem slov, zákazník to pozná a můžete o něj přijít. Umělou inteligenci nezatracujte, ale pamatujte, že byste si měli i nadále udržovat stejnou či vyšší kvalitu.

Soustřeďte se na dnešek, ohlížejte se na budoucnost

Možná by mohlo znít, že si tento bod protiřečí, ale není tomu tak. Používat byste měli takové přístupy a takový systém práce, který Vám funguje. Zároveň byste se měli však být schopni uzpůsobit novinkám za pochodu. Je zapotřebí zůstat ve střehu a sledovat, jaké trendy jsou na poli SEO aktuální, nikdy však kvůli novým technologiím neztrácejte pevnou půdu pod nohama.

Neklaďte důraz pouze na technologie

Technologie se mění tryskovou rychlostí, nezapomínejte ale, že nejsou tím jediným, co prochází změnou. Změny se dotýkají také Vašich konkurentů a celého trhu. Držte se stanovených plánů a optimalizujte postupně svou práci, nebojte se ale reagovat na pružně se měnící trh.

SEO je stále důležité

Nezapomínejte, že i když je na trhu spoustu novinek a jiných možností, jak uchopit marketing, SEO je stále jedním z nejdůležitějších a nejfunkčnějších marketingových nástrojů. Jde o běh na dlouhou trať, počkat si na výsledky ale růže přináší. Pravděpodobně i s růstem umělé inteligence nebude SEO záležitostí, kterou budete mít vyřešenou v řádu několika hodin či dní. Investice do něj Vám ale přinese opravdové výsledky, zvýší návštěvnost Vašeho webu a přivede nové zákazníky. Pokud Vám funguje matematika a návratnost investic (ROI) je pozitivní, vyplatí se na optimalizaci pro vyhledávače i nadále pracovat.

Udržujte SEO integrované s ostatními marketingovými nástroji

SEO a PPC (placené vyhledávání) mají mnoho společného. Vaší snahou je získat stejné publikum, které přivedete na svůj web. Marketingová strategie by měla být vždy nastavena tak, aby byly veškeré její nástroje v souladu. Umělá inteligence Vám může pomoci snížit časovou náročnost aktivit a zefektivnit provozní postupy, Vaše dlouhodobá strategie by však měla zůstávat konstantní napříč všemi kanály. Zajímá Vás více o tom, jak sladit SEO a PPC? Přečtete si náš článek, který Vám poskytne fungující tipy.

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Gabriela Soukupová

Foto zdroj: pixabay.com

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp