3 jednoduché možnosti PPC optimalizace, které možná nevyužíváte

PPC optimalizace
Ne každá optimalizace musí být projektem na několik týdnů. Zde jsou tři jednoduché způsoby optimalizace PPC účtů, které vám pomohou k lepším výsledkům.

Jako profesionálové v oblasti PPC jsme naučeni hledat nové způsoby optimalizace našich PPC kampaní. Při tomto hledání se však přirozeně zaměřujeme na velké věci, jako je revize struktury účtu nebo aktualizace vstupních stránek. Tyto projekty mohou přinést skutečný rozdíl ve výkonnosti, ale jejich dokončení zabere nemalý čas.

Naštěstí ne každá optimalizace musí být projektem na několik týdnů. Některé optimalizace jsou relativně rychlé a jednoduché, ale přesto mohou být velmi účinné. Zde jsou tři možnosti, které jste možná přehlédli.

Přehodnocení reklam společnosti Microsoft 

Mnoho inzerentů inzeruje pouze v sítích Google, kde může být vysoká konkurence. Naproti tomu na Microsoft Ads je inzerentů méně. Díky menší konkurenci mohou někteří inzerenti efektivně vytlačení z Google Ads stále získat určitou přitažlivost v Microsoft Ads. Je pravda, že objem potenciálních zákazníků a prodejů, které získáváme pro naše klienty s Microsoft Ads, je obvykle jen 5 až 10 % toho, co získáváme z programů Google. Ale i tak to není zanedbatelné množství, zejména pro B2B firmy v konkurenčním prostředí.

Microsoft Ads se ale bohužel mění, a ne zrovna k lepšímu. Začátkem loňského roku totiž společnost Microsoft oznámila, že síť Microsoft Audience Network je nyní integrována s její vyhledávací sítí. Nemáte jinou možnost než inzerovat v obou prostorech. Nemůžete se odhlásit ani z jednoho, ani z druhého.

Společnost Microsoft samozřejmě zdůrazňuje hodnotu účasti v obou sítích a píše: 

„Provedli jsme studie napříč účty, které využívají vyhledávání a publikum, abychom pochopili přírůstkovou hodnotu pro inzerenty. Zjistili jsme, že inzerenti maximalizují výkon a zvyšují zisk, když kombinují své úsilí v sítích Microsoft Search a Audience Network.“

Teoreticky to zní skvěle. Přesto bychom ale asi raději měli kontrolu nad podmínkami, jak inzerovat. 

Když Microsoft tuto změnu provedl, zpočátku se to nezdálo jako velký problém. Microsoft nás ujistil, že se sice nemůžeme ze sítě Audience odhlásit, ale můžeme přidat několik hlavních výjimek, které se nás budou týkat. Ve skutečnosti některé účty zůstaly touto změnou nedotčeny, ale některé velmi trpí. Navzdory každodennímu monitorování a aktualizaci vyloučení webů se u některých účtů nedaří situaci zvrátit. Společnost Microsoft stále zvyšuje počet zobrazení a výdajů na reklamu v síti Audience Network, aniž by se to pozitivně projevilo na efektivitě kampaní. Je tedy třeba zanalyzovat dopady zmíněných změn u každého účtu a zvážit, zda se stále vyplatí investovat do Microsoft Ads.

Přehodnoťte retargeting

Retargeting (nyní známý jako Audience Segments) se může zdát trochu jako z roku 2010. Ale stále je tu, protože je to skvělý způsob, jak znovu oslovit někoho, kdo se s vámi již dříve spojil. Nicméně retargeting je velmi málo využívaný a trochu nepochopený.

Pokud jste si v poslední době neosvěžili myšlenky o retargetingu, zde jsou základní připomínky, jak jej optimalizovat:

Retargeting je tu tak dlouho, že zapomínáme, že to není jen způsob, jak oslovit lidi, kteří již dříve navštívili webové stránky. 

Můžete také znovu cílit na lidi, kteří si prohlédli konkrétní video na vašem kanálu YouTube, jakékoli video na vašem kanálu YouTube nebo vaši videoreklamu (nebo nějakou kombinaci těchto tří možností) – díky tomu je cílení ještě cílenější.

Nezapomeňte vyloučit publikum, na které nechcete znovu cílit. Mohou to být např.:

  • Lidé, kteří provedli konverzi.
  • Dřívější zákazníci, u kterých je nepravděpodobné, že by znovu nakoupili.
  • Publikum, které není relevantní pro kategorii řešení nebo služeb, které propagujete. 

Pokud vaše podnikání není velmi úzké a nemá jeden bod zaměření (např. prodáváte pouze jeden produkt jednomu typu publika), nikdy byste neměli cílit na všechny předchozí návštěvníky webu.

Pravidelně kontrolujte své publikum

Retargeting není „nastavit a zapomenout“. Jak se vaše podnikání mění a roste, budete muset cílové skupiny odpovídajícím způsobem aktualizovat. Přidali jste novou řadu služeb nebo jste upravili svůj cílový trh? Ujistěte se, že se tyto změny odrážejí v cílových skupinách.

Retargeting s omezeným rozpočtem

Tuto strategii je vhodné použít například v případě, kdy klient poskytne nižší rozpočet na retargeting. Pak je vhodné cílit například pouze na uživatele, kteří sledovali video s novým produktem v akci – tedy mnohem menší segment potenciálních zákazníků. Oslovený segment je tedy mnohem užší. Tato strategie se u mnoha B2B inzerentů velmi osvědčila. 

Znovu projděte odkazy na podstránky

Stejně jako retargeting i odkazy na podstránky prošly nedávno změnou názvu, nyní se jim říká „assets“ namísto „extensions“. Ať už se jim říká jakkoli, zůstávají oblíbeným rozšířením reklam.

Stejně jako retargeting jsou sitelinky zralé na optimalizaci. Mnoho inzerentů je neoptimalizuje třemi způsoby:

Neopravují neschválené odkazy na podstránky

Každý profesionál v oblasti PPC ví, že reklamy mohou být neschváleny. Většina z nás tato neschválení monitoruje a okamžitě řeší. Ale stejně jako reklamy mohou být neschváleny i odkazy na podstránky. Bohužel hlášení neschválených odkazů není zdaleka tak zřejmé a často zůstane bez povšimnutí, dokud není účet kontrolován.

Nevypnutí automatických odkazů na stránky

Dalším způsobem optimalizace je vypnutí automatických odkazů na stránky. Obecně moc nedoporučujeme nechat společnost Google vytvářet obsah vaším jménem. Minimálně doporučujeme mít možnost zkontrolovat a schválit jej. 

Nepoužívání strategie odkazů na stránky

Jak bylo naznačeno výše, chcete, aby vaše odkazy na stránky podporovaly vaše cíle. Pokud je jedním z vašich cílů prodej produktů, měli byste vytvořit odkazy na stránky, které tento cíl podporují. Možná byste je mohli použít jako způsob upsellingu nebo cross-sellingu produktů. Nicméně i když je vaším hlavním cílem prodej, nechcete to přehánět. Ne každý odkaz na stránku musí (nebo by měl) být prodejní. Některé odkazy si nechte na zvyšování povědomí o značce nebo na informování lidí o novém produktu. Použijte je k poskytování užitečných informací, například odkazů na vzdělávací webináře nebo jiné akce.

Optimalizace nemusí být dlouhá ani složitá.

Optimalizace je nikdy nekončící úkol. To však neznamená, že každá optimalizace musí být složitá nebo časově náročná. 

Někdy mohou drobné změny, ať už jde o přesun rozpočtu z jedné platformy na druhou, nebo retargeting trochu jiné skupiny publika, proběhnout během pouhých minut.

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Martina LeVeneur

Foto zdroj: pixabay.com

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp