Uživatelská zkušenost a její vliv na SEO

SEO
Základní systémy hodnocení společnosti Google se snaží ocenit obsah, který poskytuje dobrý zážitek ze stránky. Jak toho využít?

Google page experience nikdy nebyl "systémem" řazení, ale stále je považován za "signál" řazení, tvrdí Danny Sullivan, styčný důstojník vyhledávače Google. Google zdůraznil, že to, že byl page experience odstraněn jako systém řazení, neznamená, že neodměňuje stránky, které mají dobrý page experience.

Co se změnilo. Před nedávnem společnost Google odstranila ze své stránky s hodnotícími systémy systém page experience, systém pro mobilní zařízení, systém rychlosti stránek a systém bezpečného webu. Google také napsal: "Aktualizace systému zkušenosti se stránkami byla konceptem, který popisuje soubor klíčových aspektů zkušenosti se stránkami, na které se mají majitelé stránek zaměřit." Zdá se tedy, že Google signály page experience jako celkový systém hodnocení bagatelizoval. Sullivan napsal na Twitteru dlouhý příspěvek, ve kterém uvedl: "Znamenalo to pouze, že se nejedná o systémy řazení, ale o signály používané jinými systémy". Proč společnost Google tuto změnu provedla? "Vypustili jsme systémy, které byly ve skutečnosti signály, aby lidé, pokud by v budoucnu na tuto stránku přešli, nebyli (doufejme) zmateni," dodal. "Jak říkají naše pokyny ke zkušenostem se stránkami v první větě: Základní systémy hodnocení společnosti Google se snaží odměňovat obsah, který poskytuje dobrý zážitek ze stránky," řekl Sullivan.

Signál není systém. Google tedy uvedl, že aktualizace/systém page experience nikdy nebyl "systém", ale stále je považován za signál pro hodnocení. "Jejich vyřazení neznamenalo, že již nezohledňujeme aspekty zkušenosti se stránkou," řekl Sullivan.

Proč nás to zajímá

Pokračujte v poskytování dobrého zážitku ze stránek. Google uvedl, že se stále jedná o signál pro řazení, přičemž se nejedná o systém řazení. Samozřejmě jste měli vždy poskytovat dobrý zážitek ze stránky, i když se nejedná o systém hodnocení Google. I když to není signál pro řazení, což Google říká, ale i přesto byste měli uživatelům stále poskytovat dobrý zážitek ze stránky.

Jak již bylo řečeno, může to objasnit některé nejasnosti v tomto tématu, nebo to může způsobit ještě větší zmatek.

Chcete zlepšit vaši SEO a dosáhnout výraznější pozice ve vyhledávačích?

Mám pro vás jednoduchou, ale účinnou radu – zaměřte se na poskytování vynikajícího obsahu, který skutečně pomáhá vašim uživatelům. V dnešní digitální době je kvalitní obsah klíčovým prvkem pro dosažení úspěchu na internetu.

Důležitost vynikajícího obsahu pro efektivní SEO nemůže být přehlédnuta. Pokud chcete oslovit svou cílovou skupinu a zaujmout ji, musíte nabízet obsah, který je relevantní, zajímavý a hodnotný. Kvalitní obsah přitahuje pozornost uživatelů a přináší jim užitek, což zvyšuje šance na to, že se vrátí na vaše stránky a stávají se z nich vaši věrní návštěvníci.

Současně je klíčové být o krok napřed před vaší konkurencí. Zkuste vytvářet obsah a webové stránky, které předčí to, co nabízí vaše konkurence. Zaměřte se na unikátní přístup, který osloví uživatele více než jiné stránky ve vašem odvětví. Vyčnívejte z davu a buďte tím, na co uživatelé budou rádi vracet.

Dále, ujistěte se, že váš vynikající obsah je dostupný pro všechny uživatele, bez ohledu na to, zda používají počítač nebo mobilní zařízení. S nárůstem používání mobilních zařízení je důležité, aby váš obsah byl responzivní a snadno použitelný na různých typech zařízení. Uživatelé mají rádi pohodlný zážitek, a pokud bude váš obsah dobře přizpůsobený mobilnímu prohlížení, budete mít větší šanci, že si udržíte své návštěvníky a potenciální zákazníky.

Zaměřit se na poskytování vynikajícího obsahu může být klíčem k úspěchu vašeho SEO. Kvalitní a relevantní obsah zlepšuje váš ranking ve vyhledávačích a zvyšuje pravděpodobnost, že uživatelé najdou vaše webové stránky. Nezapomeňte také na důležitost správného klíčového slova, které bude odpovídat tématu vašeho obsahu a co nejlépe osloví vaši cílovou skupinu.

Ať už jste malá firma nebo velký hráč na trhu, vynikající obsah je tou správnou cestou k lepšímu SEO a zvýšení návštěvnosti vašich stránek. Vložte do tvorby obsahu váš čas a úsilí, a brzy uvidíte pozitivní výsledky ve formě vyššího umístění ve vyhledávačích a spokojených návštěvníků, kteří se budou rádi vracet zpět.

Nebuďte posedlí tím, abyste ve všech metrikách Core Web Vital získali 100 bodů. Core Web Vitals není tak velký signál pro hodnocení. Vy sami víte lépe, zda váš web poskytuje dobrou zkušenost se stránkami, než nástroj třetí strany od společnosti Google.

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Vlastimil Malík

Foto zdroj: pixabay.com

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp