Další zářijové novinky v SEO a digitálním marketingu

SEO novinky září
Objevte nejnovější zářijové trendy v oblasti SEO a online marketingu a získejte informace, které vám umožní být krok před konkurencí.

V digitálním světě se trendové vlny neustále mění, a letošní září není výjimkou. Pro profesionály v oblasti SEO a online marketingu to znamená neustálou potřebu přizpůsobovat se novým výzvám a příležitostem. Právě teď se dozvíte o nejnovějších zářijových novinkách, které ovlivňují tyto klíčové oblasti digitálního marketingu. Připravte se na rychlý pohled na to, co je nového v oblasti SEO a online marketingu a jak to může ovlivnit vaše podnikání.

Facebook zavádí možnost vytvořit více osobních profilů

Meta spouští na Facebooku novou možnost vytvořit více alternativních osobních profilů. Díky ní mohou uživatelé zpřehlednit aplikaci, oddělit různé zájmy a sdílet různý obsah s různým publikem.

Možnost vytvářet více alternativních osobních profilů na Facebooku je zajímavým vývojem pro uživatele této sociální sítě. Tato funkce umožňuje uživatelům lépe organizovat své online identity a sdílet obsah s různými skupinami lidí na základě jejich zájmů a účelů. Tím pádem mohou uživatelé lépe oddělit své osobní a profesní aktivity, což může zvýšit jejich pohodlí při používání Facebooku.

Tuto novou funkcionalitu Meta představila v červenci loňského roku a je jistě zajímavým krokem směrem k personalizaci a zlepšení uživatelského zážitku na této platformě. Umožňuje uživatelům vytvářet různé profily založené na zájmech a účelech, což může být užitečné zejména pro ty, kteří chtějí lépe oddělit své soukromé a veřejné aktivity na Facebooku.

Umělá inteligence se už podílí i na vývoji produktů

Umělá inteligence je dnes využívána nejen pouze v oblasti přípravy komunikace, ale stále více ji integrují do procesu vývoje nových produktů. Umělá inteligence postupně stává nezbytným partnerem pro mnoho firem při práci s daty, tvorbě marketingové strategie a péči o zákazníky. Nicméně její role nekončí zde, naopak, rozšiřuje se do oblasti inovace a vývoje nových výrobků.

Tato technologie pomáhá firmám nejen zrychlit celý vývojový proces, ale také zvyšuje pravděpodobnost, že nový produkt bude oslovovat široké spektrum spotřebitelů. Konkrétně společnosti jako Mars, Coca-Cola, Beck’s nebo Plzeňský Prazdroj již využívají umělou inteligenci při vývoji svých nových produktů.

Tento trend ukazuje na to, že umělá inteligence není pouze nástrojem pro zlepšení stávajících procesů, ale může hrát klíčovou roli i v tvorbě inovativních a atraktivních produktů, které odpovídají potřebám a preferencím moderního trhu. Je to další příklad toho, jak technologie mění dynamiku a konkurenceschopnost firem ve světě podnikání.

Meta spouští nové AI chatboty na Instagramu

Meta spouští vlastní možnosti chatbotů s umělou inteligencí. Boti budou velmi brzy k dispozici v různých osobách na Instagramu. Tato funkce představuje další krok směrem k personalizované komunikaci a interakci na této platformě. Meta uvedla AI chatboty s umělou inteligencí na trh v červnu a zdá se, že vývoj pokračuje rychlým tempem.

V srpnu přišla Meta s další fází vývoje těchto chatbotů, kdy jim přidala až 30 různých osobností. Tímto způsobem jsou schopni chatboti komunikovat s uživateli v různých stylech a tónech, což může zvýšit autentičnost a uživatelský zážitek. Důležité je, že tato technologie se stává stále sofistikovanější a schopnější simulovat lidskou komunikaci.

Tento vývoj ukazuje, že umělá inteligence a chatboty mají stále větší význam v oblasti sociálních médií a online komunikace, a mohou poskytovat nové možnosti pro interakci mezi uživateli a značkami. Je zajímavé sledovat, jak budou tato inovace využívána a jaký bude reakce uživatelů na tuto novou vrstvu komunikace na Instagramu.

Dynamická míchačka SERPů: Jak v Seznamu skládají výsledky hledání?

Díky tomu, že žijeme v 21. století, se jedním z nejlepších zdrojů odpovědí na naše otázky stal internetový vyhledávač. Každý z nás může mít od vyhledávání různá očekávání. Pro někoho může být vyhledávání prostředkem k objevování hlubšího informačního základu, zatímco jiní ho používají k nalezení seznamu firem, které nabízejí konkrétní službu. Další zase touží vidět výsledky, které zahrnují e-shopy, kde mohou nakoupit vše, co potřebují, nebo se prostřednictvím vyhledávače dostat na konkrétní webové stránky.

Výsledky vyhledávání jsou tak dynamickou směsicí obsahu, která se snaží uspokojit různé potřeby uživatelů. Přesně zde tkví síla moderního vyhledávače – v jeho schopnosti přizpůsobit se individuálním očekáváním a poskytnout uživatelům přesně to, co právě potřebují. Takže až příště zadáte dotaz do vyhledávače, mějte na paměti, že za obrazovkou pracuje sofistikovaná technologie, která se snaží splnit vaše očekávání a přinést vám relevantní informace.

Meta aktualizovala logo Facebooku a přidala novou paletu barev

Facebook prochází rebrandingem. Nedávno jste si možná všimli první změny, kterou přineslo nové logo. Toto rebrandingové úsilí se však neomezilo jen na logotyp. Společnost Meta také představila aktualizovanou paletu barev, kterou hodlá používat v rámci své aplikace.

První fáze aktualizace identity pro Facebook, kterou Meta spustila, přinesla změnu loga. I když tato změna není zcela radikální, je zde patrná. Ikona F nyní má tmavší odstín modré a je o něco větší. Tímto způsobem se společnost snaží uvést své logo do modernějšího kontextu a zároveň zachovat některé známé prvky, které uživatelé spojují s touto platformou.

Rebranding je často strategickým krokem pro firmy, který může odrážet změny v jejich vizích a cílech. S Meta se zdá, že se snaží připravit na novou éru digitálního prostoru a možná i na rozšíření svých služeb a produktů. Budeme muset sledovat, jak se bude tento rebranding dále vyvíjet a jaký bude jeho vliv na uživatele Facebooku a dalších produktů této společnosti.

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Shoptet
Upgates
FastCentrik
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
Ecomail
Mailchimp